تلاش برای کاهش استفاده از مواد مخدر در بلخ

شماری از جوانان فعال مدنی «نهاد خط نو» با همکاری ریاست شهرداری مزارشریف با نصب تابلوهایی در جاده‌های عمومی و پیاده‌روها‌ با شعار «مواد مخدر کشنده و خطرناک‌تر از زهر است» در تلاش هستند تا استفاده از مواد مخدر را کاهش دهند. مسئولان این برنامه می‌گویند که آنان در اماکن عمومی و آکادمیک که جوانان […]

شماری از جوانان فعال مدنی «نهاد خط نو» با همکاری ریاست شهرداری مزارشریف با نصب تابلوهایی در جاده‌های عمومی و پیاده‌روها‌ با شعار «مواد مخدر کشنده و خطرناک‌تر از زهر است» در تلاش هستند تا استفاده از مواد مخدر را کاهش دهند.

مسئولان این برنامه می‌گویند که آنان در اماکن عمومی و آکادمیک که جوانان در آن بیشتر تردد می‌کنند تابلوهایی را نصب می‌کنند تا جوانا با پیامدهای مضر استفاده از مواد مخدر، آشنا شوند.

با آنکه شماری از شهروندان مزارشریف از افزایش معتادان در داخل و اطراف شهر نگران هستند؛ اما مسئولان در شهر مزارشریف می‌گویند که ریاست شهرداری مزارشریف برنامه‌های منظمی را برای جمع‌آوری معتادان آغاز خواهد کرد.

در همین حال شماری از جوانان و شهروندان بلخ با استقبال از نصب تابلوها در جاده‌های شهر مزارشریف می‌‌گویند که نصب چنین شعارهایی در اماکن عمومی می‌تواند در کاهش استفاده از مواد مخدر اثرگذار باشد.

  • محمدفردین طاهرنوروزی، خبرگزاری شانا، بلخ