تأکید بر بررسی قضایای خشونت بر علیه زنان

وزارت امور زنان افغانستان اعلام کرده است که از ابتدای سال جاری تاکنون اقدامات لازم را برای بررسی قضیه‌های خشونت علیه زنان انجام داده است. سپوژمی وردک، معاون وزارت امور زنان در این باره می‌گوید: «از میان قضایای خشونت علیه زنان که از آغاز سال روان تا اکنون به وقوع پیوسته است، ۱۵ قضیه آن […]

وزارت امور زنان افغانستان اعلام کرده است که از ابتدای سال جاری تاکنون اقدامات لازم را برای بررسی قضیه‌های خشونت علیه زنان انجام داده است.

سپوژمی وردک، معاون وزارت امور زنان در این باره می‌گوید: «از میان قضایای خشونت علیه زنان که از آغاز سال روان تا اکنون به وقوع پیوسته است، ۱۵ قضیه آن حاد می‎باشد.»

خانم وردک افزوده است که ۷ مورد قتل، ۲مورد دادگاه صحرایی، یک مورد ازدواج اجباری، ۲مورد فروش زنان به بهانه ازدواج، یک مورد تجاوز جنسی گروهی و حبس دو زن توسط گروه طالبان، شامل قضایای حاد خشونت علیه زنان هستند که در ولایت‎های سرپل، غور، بادغیس، ننگرهار وکابل روی داده است.

وی می‌افزاید پرونده قتل مینه منگل در کابل، قتل پریسا به علت پرتاب شدن از طبقه ششم به پایین در کابل و تجاوز جنسی گروهی بر یک بانو در ولایت سمنگان را که در دو هفته گذشته به تازگی روی داده‎ است، از قضایای تکان‎دهنده است.

انجمن مستقل وکلای مدافع می‌گوید که برای صدمه‌دیدگان قضایای خشونت علیه زنان، وکلای رایگان در نظر گرفته شده است.