پاک‌کاری زباله‌ها از سطح شهر هرات به پیشواز جشن استقلال افغانستان

به پیشواز استقبال از صدمین سال استرداد استقلال کشور، شهر هرات از وجود زباله‌ها پاک شد. به مناسبت استقبال از جشن استقلال کشور، برنامه «حشر عمومی» به ابتکار بانوان شهرداری هرات و با اشتراک مسئولان اداره محلی و سایر ادارات، اقشار مختلف مردم، فعالان مدنی، دانشجویان، جوانان و کسبه‌کاران راه‌اندازی و زباله‌ها از سطح شهر […]

به پیشواز استقبال از صدمین سال استرداد استقلال کشور، شهر هرات از وجود زباله‌ها پاک شد.

به مناسبت استقبال از جشن استقلال کشور، برنامه «حشر عمومی» به ابتکار بانوان شهرداری هرات و با اشتراک مسئولان اداره محلی و سایر ادارات، اقشار مختلف مردم، فعالان مدنی، دانشجویان، جوانان و کسبه‌کاران راه‌اندازی و زباله‌ها از سطح شهر جمع‌‌آوری شد.

عبدالقیوم رحیمی، والی هرات، در یک حرکت نمادین به برداشتن زباله‌ها از جاده‌های عمومی در سطح شهر پرداخت و از شهروندان این شهر خواست در پاک‌کاری شهر سهیم شوند.

او در ادامه تصریح کرد؛ مردم باید نظافت شهر، نظم و انسجام شهری را مراعات کنند.

در همین حال شهروندان هرات از اقدام پاک‌کاری و جمع‌آوری زباله‌ها از سطح شهر استقبال کردند و آن را گام مهمی در عرصه زندگی شهری عنوان کردند.

محمدرضا فهیمی، یکی از باشندگان شهر هرات، می‌گوید:‌ مراعات نظافت و حفظ محیط سالم بخشی از رسالت فردی، اجتماعی و ایمانی مردم است.

او افزود: محیط پاک و عاری از دخانیات و کثافات، صحتمندی و نشاط را در جامعه و خانواده به بار آورده و ضامن بقا و سلامتی افراد است.

قرار است از صدمین سال استرداد و استقلال افغانستان طی محافل جداگانه گرامیداشت شود.