بازداشت ده‌ها تن از شهروندان افغانستان به اتهام برافراشتن پرچم افغانستان در پاکستان

پلیس شهر پیشاور پاکستان گفته است که دست‌کم ۳۹ تن از شهروندان افغانستان را به اتهام ترویج نفرت میان افغانستان و پاکستان بازداشت کرده است. به گزارش شانا به نقل از صدای آمریکا؛ بر اساس اظهارات مقام‌های پاکستانی در شهر پیشاور، این افراد در حالی بازداشت شدند که به مناسبت سالروز استقلال افغانستان، سوار بر […]

پلیس شهر پیشاور پاکستان گفته است که دست‌کم ۳۹ تن از شهروندان افغانستان را به اتهام ترویج نفرت میان افغانستان و پاکستان بازداشت کرده است.

به گزارش شانا به نقل از صدای آمریکا؛ بر اساس اظهارات مقام‌های پاکستانی در شهر پیشاور، این افراد در حالی بازداشت شدند که به مناسبت سالروز استقلال افغانستان، سوار بر موترسایکل پرچم افغانستان را حمل می‌کردند.

پلیس گفته است که این شهروندان افغانستان در محکمه محلی حضور خواهند یافت.

شیرمحمد خان، قاضی پیشین محکمه عالی پیشاور و عضو کمیسیون حقوق بشر پاکستان در صحبت با صدای آمریکا این توقیف را غیرقانونی خواند. او گفته است که به اتهام ترویج نفرت می‌توان افراد را بازداشت کرد؛ اما نه به اتهام برافراشتن پرچم یک کشور دیگر.

در یک خبر دیگر، در ۱۵ اگست، یک روز پس از روز آزادی پاکستان، یک جوان افغانستانی به علت برافراشتن پرچم افغانستان توسط پلیس پیشاور بازداشت و سپس به قید ضمانت رها شده است.