اخبار هیدراسلایدافغانستانانتخاب سردبیرگزارش
موضوعات داغ

امیرخان متقی: جهان باید درک کند که تحریم‌ها بر افغانستان هیچ‌گاه نتیجه نداده است

وزیر خارجه امارت اسلامی با تاکید بر اینکه تحریم‌ها بر افغانستان هیچ‌گاهی نتیجه نداده است، گفت که سیاست خارجی طالبان بی‌طرفانه و اقتصادمحور است.

به گزارش شانا به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ «امیرخان متقی» وزیر خارجه طالبان در یک نشست آنلاین گفت: «امارات اسلامی» خواستار تعامل مثبت با همه کشورهای جهان است.

وی با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه افغانستان اظهارداشت که جهان باید درک کند که تحریم‌ها بر افغانستان هیچ‌گاه نتیجه نداده است.

تلویزیون ملی افغانستان گزارش به نقل از متقی گزارش داد که «طالبان می‌خواهد در داخل این کشور حکومتداری و در سطح منطقه و جهان فصل جدیدی از روابط را آغاز کند. سیاست خارجی این حکومت مثبت، بی‌طرفانه، متوازن و اقتصادمحور است.»

«سهیل شاهین» نماینده تعیین شده طالبان برای سازمان ملل نیز چندی پیش گفته بود که هدف اولیه طالبان غلبه بر مشکلات اقتصادی است، «متأسفانه قبل از روی کار آمدن ما خزانه و بانک‌های دولت خالی شده بود، مدیران رژیم قبل هنگام خروج پول‌ها را از بانک‌ها بردند، اما این پول مال مردم ما بود. با وجود این، ما همچنان از منابع خود مانند درآمدهای گمرکی و مالیاتی حقوق کارمندان و برخی از وزارتخانه‌ها را پرداخت کردیم.»

شاهین گفته بود که غرب عمداً به بحران اقتصادی در افغانستان دامن می‌زند  و می‌خواهد افغانستان  را در تنگنای اقتصادی قرار دهد. در این کشور  یک بحران انسانی وجود دارد. امیدواریم کمک‌های مالی و بشردوستانه به افغانستان برسد، زیرا مردم در وضعیت بسیار دشواری قرار دارند.

برچسب ها

بلخی

Chief Editor of Shana News Agency

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن