ادامه حملات هوایی آمریکا علیه طالبان همزمان با خروج از افغانستان

درحالی که روند خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان جریان دارد، منابع خبری اعلام کردند که جنگنده‌های آمریکایی مواضع طالبان را در ولایت «هلمند» و «ننگرهار» هدف قرار دادند.

به گزارش شانا به نقل از منابع خبری؛ با شدت گرفتن آتش جنگ در افغانستان طی ۲۴ ساعت گذشته، جنگنده‌های آمریکایی در ولسوالی «نهرسراج» ولایت «هلمند» و «اچین» ولایت «ننگرهار» ۳ بار مواضع طالبان را بمباران کردند.

«بلال سروری» خبرنگار افغان به نقل از منابع امنیتی اعلام کرد که جنگند‌ه‌های آمریکایی در ۲۴ ساعت گذشته نیز ۲۵ بار در حمایت از نیروهای افغان در ولایت‌های فاریاب، غزنی و کندز پرواز کرده‌اند.

تاکنون طالبان و یا سخنگوی نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان در این باره اظهارنظری نکرده‌اند.

گفتنی است که آمریکا پس از امضای توافقنامه با طالبان بارها مواضع این گروه را هدف حملات هوایی قرار داده است؛ اما همواره تاکید کرده که این حملات در دفاع از نیروهای افغان و مطابق با توافق قطر صورت گرفته است.

طالبان اما همواره این حملات را «سرپیچی علنی» از توافقنامه قطر اعلام کرده و نسبت به «عکس‌العمل» در برابر این حملات هشدار داده است.

با این حال به گفته مقامات نظامی آمریکا، پس از امضای توافقنامه قطر تاکنون هیچ حمله‌ای توسط طالبان علیه نیروهای خارجی صورت نگرفته است.

پیش از این نیز گفته می‌شد که جنگنده‌های آمریکایی بارها مواضع طالبان را در ولسوالی «شهرصفا» ولایت «زابل» هدف قرار دادند.

خان‌آغا فرهمند، خبرگزاری شانا، کابل

دکمه بازگشت به بالا