یک عضو ارشد طالبان در لوگر افغانستان کشته شد

به گزارش شانا به نقل از آناتولی؛ وزارت دفاع ملی افغانستان دیروز ۲۴ اوت ۲۰۱۹ در صفحه فیس‌بوک خود طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که قاری منیر یکی از سرکردگان ارشد گروه طالبان و ۱۱ محافظ وى در نتیجه عملیات نیروهاى دفاعى و امنیتى در ولایت لوگر کشته شده است. در این اطلاعیه همچنین آمده است: […]

به گزارش شانا به نقل از آناتولی؛ وزارت دفاع ملی افغانستان دیروز ۲۴ اوت ۲۰۱۹ در صفحه فیس‌بوک خود طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که قاری منیر یکی از سرکردگان ارشد گروه طالبان و ۱۱ محافظ وى در نتیجه عملیات نیروهاى دفاعى و امنیتى در ولایت لوگر کشته شده است.

در این اطلاعیه همچنین آمده است: «این عملیات در ولسوالی برکى برک ولایت لوگر صورت گرفته است.»

در همین حال وزارت دفاع ملی افغانستان طی اطلاعیه دیگر اعلام کرد که در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی این کشور طی ۲۴ ساعت گذشته (شنبه ۲ سنبله) در ولایت‌های مختلف ۶۶ تن از طالبان کشته، ۴۷ تن زخمی و۳ دیگر نیز بازداشت شده‌اند.

نیروهای افغانستان مقادیر زیادی سلاح‌ و مهمات را کشف و ضبط و چندین دستگاه موتر، موتورسیکلت متعلق به آنها را منهدم کردند. نیروی هوایی نیز ۱۳ پرواز انجام داده است.

دولت افغانستان همواره تاکید می‌کند که عملیات نیروهای این کشور برای «سرکوب تحرکات هراس‌افکنان در مناطق مختلف تا پاکسازی کامل آن‌ها» همچنان ادامه دارد.