استانکزی: جنگ به طالبان تحمیل شده است

به گزارش شانا به نقل از تسنیم؛ سفارت روسیه در کابل به نقل از بیانیه وزارت خارجه این کشور اعلام کرد که توقت مذاکرات آمریکا و طالبان نباید تلاش‌های طولانی‌مدت در قطر را تضعیف کند و مسیر سیاسی و دیپلماتیک تنها راه‌حل بحران افغانستان است. وزارت خارجه‌ روسیه تاکید کرد که خروج نیروهای خارجی از […]

به گزارش شانا به نقل از تسنیم؛ سفارت روسیه در کابل به نقل از بیانیه وزارت خارجه این کشور اعلام کرد که توقت مذاکرات آمریکا و طالبان نباید تلاش‌های طولانی‌مدت در قطر را تضعیف کند و مسیر سیاسی و دیپلماتیک تنها راه‌حل بحران افغانستان است.

وزارت خارجه‌ روسیه تاکید کرد که خروج نیروهای خارجی از افغانستان، شرط غیرقابل انکاری در راستای تامین صلح پایدار در این کشور است.

«ضمیر کابلوف» مدیر اداره دوم آسیایی وزارت خارجه روسیه و نماینده ویژه رئیس جمهور این کشور در افغانستان نیز پیش‌تر از تمایل مسکو برای کمک به گفت‌وگوهای آمریکا و طالبان برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان خبر داده بود.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا یکشنبه گذشته مذاکره با طالبان را در پی حملات این گروه به کابل و کشته شدن یک نظامی آمریکایی لغو کرد. وی همچنین در هجدهمین سالروز حملات یازدهم سپتامبر، تاکید کرد که گفت‌وگوها با طالبان مرده است و حملات در برابر مواضع این گروه شدت خواهد یافت.

این در حالی است که به تازگی هیئتی از دفتر سیاسی طالبان در قطر به مسکو رفته و با «ضمیر کابلوف» نماینده‌ ویژه‌ روسیه در امور افغانستان، دیدار و گفت‌وگو کرده‌ است. عباس استانکزی، رئیس هیئت مذاکره کننده طالبان در قطر به راشاتودی گفته که جنگ به طالبان تحمیل شده است و اگر این روند ادامه یابد، ما تا صد سال دیگر هم خواهیم جنگید.