کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از فرماندهان و افراد طالبان در ولایت بلخ

به گزارش شانا به نقل از اعلامیه مطبوعاتی قول اردوی ۲۰۹ شاهین، در عملیات مشترک شاهین ۲۰۷ در ولسوالی‌های چمتال، چهاربولک، بلخ و دولت‌آباد ولایت بلخ بر اثر درگیری‌های رودررو، علملیات‌های ویژه کماندویی و ضربات هوایی به شمول ۲۲ تن از افراد کلیدی و فرماندهان طالبان، ۸۷ تن از آنان کشته، ۷۷ تن به شمول […]

به گزارش شانا به نقل از اعلامیه مطبوعاتی قول اردوی ۲۰۹ شاهین، در عملیات مشترک شاهین ۲۰۷ در ولسوالی‌های چمتال، چهاربولک، بلخ و دولت‌آباد ولایت بلخ بر اثر درگیری‌های رودررو، علملیات‌های ویژه کماندویی و ضربات هوایی به شمول ۲۲ تن از افراد کلیدی و فرماندهان طالبان، ۸۷ تن از آنان کشته، ۷۷ تن به شمول ۱۷ فرمانده آنان زخمی و ۷ تن دیگر با تجهیزات‌شان به اسارت نیروهای امنیتی درآمدند.

این عملیات که بیش از یک هفته به درازا انجامیده است در مربوطات ولایت بلخ به صورت مشترک انجام شده است. تاکنون به گفته این اعلامیه مطبوعاتی تاکنون ساحات وسیعی از قریه‌های زیادی از وجود مخالفان مسلح دولت پاکسازی شده است.

گفتنی است که در جریان این عملیات ۲۰ حلقه ماین کشف و منفجر شده است و همچنین چندین قرارگاه و مواضع آنان نیز از بین برده شده است. گفتنی است که این علمیات همچنان ادامه دارد.

  • محمدفردین طاهرنوروزی، خبرگزاری شانا، بلخ