کرزی: من مخالف برگزاری انتخابات هستم؛ اول صلح شود

حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان، طی برگزاری یک کنفرانس خبری که امروز صبح در دفتر کارش برگزار شد، مخالفت خود را با برگزاری انتخابات پیش روی ریاست جمهوری اعلام کرد. به گزارش شانا به نقل از شفقنا، حامد کرزی طی یک کنفرانس خبری به صراحت اعلام کرد که او در اصل مخالف برگزاری انتخابات […]

حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان، طی برگزاری یک کنفرانس خبری که امروز صبح در دفتر کارش برگزار شد، مخالفت خود را با برگزاری انتخابات پیش روی ریاست جمهوری اعلام کرد.

به گزارش شانا به نقل از شفقنا، حامد کرزی طی یک کنفرانس خبری به صراحت اعلام کرد که او در اصل مخالف برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آینده افغانستان است؛ زیرا مردم افغانستان اختیاری در این پروسه ندارند.

کرزی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که از وی پرسیده بود در انتخابات آینده ریاست جمهوری از کدام نامزد پشتیبانی می‌کند گفت: «من در اصل مخالف برگزاری انتخابات هستم، اصلاً به پشتیبانی از کاندید نمی‌رسیم از دید من.»

رئیس جمهور پیشین کشور، انتخابات را به عنوان یک اصل مردم‌سالاری و دموکراسی برشمرد و این اصل را قابل احترام دانست؛ اما افزود که مردم افغانستان اختیاری در برگزاری انتخابات خود نخواهند داشت.

کرزی در این رابطه گفت: انتخابات قابل احترام است اما این اصل زمانی تاثیر‌پذیر خواهد بود که ما اختیار خاک و ملک خود را داشته باشیم؛ در چند روز گذشته شما شاهد حمله به دفتر امرالله صالح بودید، چه تعداد از مردم ما کشته شدند و چرا؟ کی کشت؟ 

وی در ادامه بیان داشت که «صاحب حمله بر سر ما معلوم نیست، قاتل ما هم گم است.» 

کرزی اظهار داشت که مردم افغانستان به موجوداتی تبدیل شده‌اند که هر کس که خواست می‌تواند آن ها را بکشد. 

تلگرام | فیس‌بوک | تویتر