خبرگزاری شانا
|شانا در شأن مردم افغانستان|

هشدار هواشناسی افغانستان از باران شدید در برخی ولایت‌های کشور

بارش باران در حالی خسارت‌های مالی برجای گذاشته است که هفته گذشته اداره‌ هواشناسی افغانستان از «وقوع بارندگی نسبتاً شدید» در ولایت‌های نورستان، ننگرهار، کنر، لغمان، خوست و قسمت‌هایی از ولایت‌های کاپیسا، کابل، پکتیا و لوگر هشدار داده بود.

35

به گزارش شانا به نقل از شفقنا افغانستان؛ احمدتمیم عظیمی، سخنگوی این وزارت دیروز (شنبه، ۱۳ میزان) به رسانه‌ها گفت که این بارش و سرازیر شدن سیلاب‌ها در سه ولایت دست‌کم ۳۰ باب خانه به‌صورت کلی و قسمی تخریب شده است و ممکن است این آمار افزایش یابد.

به گفته عظیمی، هفت باب خانه در ولایت لغمان، شش باب در ولایت پروان و ۱۷ باب در ولایت کنر به‌صورت قسمی و کلی تخریب شده است. از سویی هم او گفت که بارش باران باعث لغزش قسمتی از یک کوه در مسیر شاهراه کابل – جلال‌آباد، مرکز ولایت ننگرهار شده است و این شاهراه را مسدود کرده بود، اما در هماهنگی با وزارت ترانسپورت این مسیر دوباره باز شده است.

شاهراه پروان – بامیان نیز صبح دیروز شنبه بر اثر بارش باران، جاری‌شدن سیلاب‌ها و لغزش کوه در مربوطات ولسوالی شینواری ولایت پروان مسدود شده است.

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث می‌گوید که تیم‌های کمکی به محلات آسیب‌دیده اعزام شده است و تلاش می‌شود که به آسیب‌دیدگان ناشی از باران و سیلاب رسیدگی شود.

کُد خبر:6537

برچسب‌ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط