هجوم نیروهای طالبان به ولسوالی «اشکمش» تخار

پس از یک هفته تحرکات طالبان در ولایت تخار، آنان طی دیروز و امروز، ولسوالی «اشمکش» را مورد حمله وسیع قرار دادند. به گزارش شانا به نقل از خبرگزاری شفقنا؛ حضور مقام‌های ارشد طالبان در اشکمش، نشان از جدی بودن این گروه مسلح مخالف دولت، برای تصرف مناطقی در تخار است. «مولوی محسن»، والی طالبان […]

پس از یک هفته تحرکات طالبان در ولایت تخار، آنان طی دیروز و امروز، ولسوالی «اشمکش» را مورد حمله وسیع قرار دادند.

به گزارش شانا به نقل از خبرگزاری شفقنا؛ حضور مقام‌های ارشد طالبان در اشکمش، نشان از جدی بودن این گروه مسلح مخالف دولت، برای تصرف مناطقی در تخار است.

«مولوی محسن»، والی طالبان برای تخار و «مولوی عبدالرحیم»، مسئول نظامی و فرمانده نیروهای ویژه این گروه، از ساعات اولیه حمله در اشکمش حضور دارند.

در حالی که نیروهای امنیتی می‌گویند طالبان هنوز موفق به فتح و استقرار در مناطقی از تخار نشده است؛ اما این گروه اعلام کرده است که مناطق وسیعی از این ولایت را در تسلط خود دارد.

بر اساس اعلام طالبان، مناطق « پنجری، غوربندی، بوریاباف‌ها، احمدزی، حسین خیل، پنجشیری‌ها، حاجی تازه خان، حیدری، کوهستانی بالا و پایین، زرگبانه، محمدعمر جان، خوگیانی، قریه ناقل، مسجد صوفی حبیب، کته قروق، مسجد حاجی شریف، شاه مشرف قلندر، بالاحصار، شهر کهنه، قره‌باغی‌ها و قریه سید» را به تصرف خود درآورده است.

شدت عملیات نظامی طرفین، در حالی شدت می‌گیرد که هشتمین دور مذاکرات صلح در دوحه قطر جریان دارد.

طالبان در پیوند با مذاکرات صلح، همچنان بر مواضع گذشته خود پا می‌فشارد.

این گروه مسلح مخالف دولت خواستار خروج کامل نیروهای ناتو از افغانستان است.

همچنین بر بنیاد گزارش‌هاى خبرنگاران محلى تخار در درگیرى میان طالبان و نیروهاى امنیتى شمارى از دکان‌ها در ولسوالى اشکمش آتش گرفته‌اند.