اخبار هیدراسلایدافغانستانگزارش

قطر: حفظ شرایط کنونی مشکلات افغانستان را حل نمی‌کند

وزیر خارجه قطر با تاکید بر لزوم تعامل کشورهای غربی با طالبان گفت که ناکامی در این باره خطر افزایش هرج‌ومرج و افراط‌گرایی را در پی دارد.

به گزارش شانا به نقل از تسنیم، «محمد بن عبدالرحمان آل ثانی» وزیر خارجه قطر با اشاره به بحران افغانستان اظهارداشت که حفظ شرایط کنونی درحالی که غرب افغانستان را مورد تحریم قرار داده و تنها از طریق آژانس‌های بین‌المللی بر بخش فعالیت‌های انسانی تمرکز می‌کنند، مشکلات افغانستان را حل نمی‌‎کند.

وزیر خارجه قطر به «فایننشال تایمز» گفت: ما شاید شاهد افزایش افراط‌گرایی باشیم، شاید شاهد آغاز بحران اقتصادی باشیم، که هم اکنون نیز آغاز شده است و این مردم را به سوی رادیکالیزه شدن بیشتر و بحران سوق می‌دهد؛ این چیزی است که ما تلاش داریم از آن جلوگیری کنیم.

وی با انتقاد از اعمال سیاست‌های محدود کننده توسط طالبان علیه زنان تاکید کرد: اگر ما زودتر با طالبان تعامل می‌کردیم اجازه چنین اتفاقاتی را نمی‌دادیم، در حال حاضر بسیار مهم است که اجازه ندهیم شرایط بدتر شود و در نهایت با یک وضعیت پرهرج‌ومرج در افغانستان مواجه نشویم.

محمد بن عبدالرحمان با تاکید بر ضرورت ایجاد یک نقشه راه برای تعامل با طالبان گفت که جامعه جهانی باید در بخش اقتصادی با طالبان تعامل داشته باشد و به هیئت حاکمه افغانستان برای افزایش ظرفیت خود در رشد و اشتغال کمک کند.

وزیر خارجه قطر ادامه داد که جامعه جهانی در عین حال نیز باید تضمین کند که طالبان برای ایجاد صلح پایدار با همه طرف‌ها در افغانستان تعامل می‌کند.

بلخی

Chief Editor of Shana News Agency
دکمه بازگشت به بالا