سناتوران: شرکت سیاستمداران در نشست صلح در پاکستان خلاف منافع ملی است

در حدود ۵۰ تن از سران احزاب و نامزدان ریاست جمهوری افغانستان به شمول حنیف اتمر، گلبدین حکمتیار، محمد محقق، عطامحمد نور، کریم خلیلی و … دو روز است که در لاهور پاکستان در نشست صلح افغانستان شرکت کرده‌اند. به گزارش شانا به نقل از طلوع‌نیوز، بیشتر اعضای مجلس سنا در نشست دیروز (یک‌شنبه، ۲سرطان) […]

در حدود ۵۰ تن از سران احزاب و نامزدان ریاست جمهوری افغانستان به شمول حنیف اتمر، گلبدین حکمتیار، محمد محقق، عطامحمد نور، کریم خلیلی و … دو روز است که در لاهور پاکستان در نشست صلح افغانستان شرکت کرده‌اند.

به گزارش شانا به نقل از طلوع‌نیوز، بیشتر اعضای مجلس سنا در نشست دیروز (یک‌شنبه، ۲سرطان) مجلس سنا، از سفر سیاستمداران و سران احزاب به پاکستان انتقاد کردند و شرکت آنان را در «نشست صلح افغانستان» در لاهور برخلاف منافع ملی خواندند.

این سناتوران، می‌گوید که از برگزاری این چنین نشست‌ها، تنها حکومت پاکستان سود می‌برد.

بازمحمد زرمتی، یکی از سناتوران گفت که برگزاری این نشست، جفا به حکومت افغانستان است؛ زیرا کلید صلح، یا نزد حکومت است یا نزد طالبان.

محمدرحیم حسن‌یار، سناتور دیگر نیز ابراز امیدواری کرد که آنان به واقعیت‌های عینی جامعه پی ببرند و هیچ‌گاه فریب پاکستان را نخورند.

حنیف اتمر، در پایان نشست دیروز به خبرنگاران گفت که آ‌ن‌ها درباره گفت‌وگوهای صلح و بهبود روابط کابل و اسلام‌آباد گفت‌وگو کرده‌اند. او تأکید کرد که این نشست «متمم تلاش‌های صلح حکومت افغانستان است.»