سفیر روسیه: حتی در صورت توافق احتمالی هم برخی از اعضای طالبان به جنگ ادامه خواهند داد

به گزارش شانا به نقل از تسنیم؛ «الکساندر مانتیتسکی» سفیر روسیه در افغانستان اظهار داشت: براساس گزارش‌هایی که مسکو دریافت کرده است حتی در صورت گفت‌وگوهای موفق آمریکا و طالبان و ایجاد توافق صلح نیز برخی از اعضای طالبان آن را به رسمیت نخواهند شناخت. مانتیتسکی به «آریانا نیوز» گفت که در چنین شرایطی و […]

به گزارش شانا به نقل از تسنیم؛ «الکساندر مانتیتسکی» سفیر روسیه در افغانستان اظهار داشت: براساس گزارش‌هایی که مسکو دریافت کرده است حتی در صورت گفت‌وگوهای موفق آمریکا و طالبان و ایجاد توافق صلح نیز برخی از اعضای طالبان آن را به رسمیت نخواهند شناخت.

مانتیتسکی به «آریانا نیوز» گفت که در چنین شرایطی و پذیرفته نشدن صلح توسط برخی اعضای طالبان نشان می‌دهد که پس از توافق نیز جنگ در افغانستان ادامه خواهد یافت.

وی درباره اهمیت صلح نیز گفت: صلح نسبت به همه چیز مهم‌تر است؛ اما این به جامعه افغانستان مربوط است که آیا پیش از برگزاری انتخابات به توافق صلح دست می‌یابد یا خیر.

سفیر روسیه در رابطه با مسئله خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان نیز گفت: موضع ما مشخص است و همان طور که وزیر خارجه ما گفته است ما طرفدار خروج کامل نیروهای آمریکایی از خاک افغانستان هستیم.

مانتیتسکی در حالی از ادامه جنگ در افغانستان حتی پس از توافق احتمالی صلح خبر می‌دهد که گفت‌وگوهای آمریکا و طالبان در دور نهم جریان دارد.