خبرگزاری شانا
|شانا در شأن مردم افغانستان|

افتتاح پروژه مدیریت زراعتی به ارزش ۱۷۲ میلیون افغانی در دایکندی

ریاست زراعت آبیاری ومالداری ولایت دایکندی به ارزش 172 میلیون افغانی در روستای «چهاراسپان» ولسوالی شهرستان دایکندی سردخانه کچالو، پیاز، سیب، کشمش وسبزیجات افتتاح کرد.

16

عبدالواحد فیروزی، رئیس زراعت، دایکندی هدف از تطبیق این پروژه‌ها را مدیریت محصولات زراعتی و ایجاد شغل برای افرادی که بر اثر شیوع ویروس کرونا در سطح ولایت و روستاها متضرر شده‌اند بیان کرد و گفت  این پروژه‌ها به ارزش ۱۷۲ میلیون افغانی برای مدیریت محصولات زراعتی چون سیب، پیاز، کچالو، کشمش و سبزیجات در دایکندی تطبیق می‌شود.

به گفته آقای فیروزی ۷ باب سردخانه سیب به ارزش ۱۸۳۹۴۴۱۸ افغانی، ۲۰۰ باب ذخیره کچالو به ارزش ۹۸۴۸۲۰۰۰ افغانی، ۴۰ باب ذخیره پیاز به ارزشِ ۱۵۷۵۵۲۰۰ افغانی، ۲ باب کشمش‌خانه به ارزش ۸۲۷۷۰۰ افغانی و ۳۰۰ ماشین‌ِ خشک‌کنِ سبزیجات و میوه‌جات به ارزشِ ۳۵۴۰۰۰۰۰ افغانی بودجه در نظر گرفته شده است که در مجموع ۹۰ % آن از سوی وزارت زراعت و آبیاری و ۱۰ % از سوی کشاورزان پرداخت می‌شود.

به گفته فیروزی ایجاد ذخیره‌گاه‌ها و سردخانه‌ها در کیفیت و کمیت محصولات زراعتی دایکندی تاثیر خوب دارد و زمینه اشتغال برای مردم و دهقانان نیز فراهم می‌شود. وی همچنین از تمام مردم و دهقانان دایکندی خواست تا در تطبیق و استفاده‌ بهتر این پروژه‌ها مطابق پلان از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

محمد حسنی، خبرگزاری شانا، دایکندی

کُد خبر:10684

برچسب‌ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط