روسیه خواستار اقدام قاطعانه افغانستان و نیروهای خارجی علیه داعش شد

در حالی که برخی مقامات افغانستان و نیروهای خارجی به حمایت از داعش متهم هستند و مسکو نیز بارها نگرانی‌اش را از حضور داعش در افغانستان ابراز داشته، روسیه بار دیگر از نیروهای خارجی و کابل خواست تا برای مبارزه با داعش گام‌های جدی بردارند. به گزارش شانا به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ وزارت خارجه […]

در حالی که برخی مقامات افغانستان و نیروهای خارجی به حمایت از داعش متهم هستند و مسکو نیز بارها نگرانی‌اش را از حضور داعش در افغانستان ابراز داشته، روسیه بار دیگر از نیروهای خارجی و کابل خواست تا برای مبارزه با داعش گام‌های جدی بردارند.

به گزارش شانا به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ وزارت خارجه روسیه از مقامات افغانستان و ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا در افغانستان خواست تا تلاش‌ها برای مقابله با داعش را افزایش دهند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اشاره به حمله مرگبار داعش به مراسم عروسی در کابل گفت: ما از مقامات جمهوری اسلامی افغانستان و ائتلاف بین‌المللی می‌خواهیم تا برای تضمین امنیت در افغانستان گام‌هایی قاطعانه بردارند و تلاش‌ها برای از بین بردن پایگاه‌های داعش در خاک این کشور را نیز افزایش دهند.

به گزارش «تاس»، وزارت خارجه روسیه در ادامه حمله تروریستی اخیر به یک مراسم عروسی در کابل را نیز محکوم کرد.

این حمله انتحاری که گروه تروریستی داعش مسئولیت آن را به عهده گرفت منجر به کشته شدن ۶۳ تن و حدود ۲۰۰ تن دیگر شد.

گفتنی است که مسکو پیش از این نیز بارها با اشاره به انتقال اعضای داعش توسط بالگردهای ناشناس، آمریکا را به حمایت از داعش متهم کرده بود.

به گفته مقامات روس، با توجه به کنترل حریم هوایی افغانستان توسط نیروهای خارجی، انتقال و حمایت تدارکاتی از داعش توسط بالگردها بدون هماهنگی با نیروهای آمریکایی و ناتو غیرممکن است.

نظامیان آمریکایی همچنین چندین بار برای نجات اعضای داعش به زندان طالبان حمله کرده و بارها نیز در حمایت از داعش مواضع طالبان را بمباران و افراد سرشناس داعش را با بالگرد به پایگاه‌های نظامی خود منتقل کرده‌اند.