رهبر القاعده در سالگرد ۱۱ سپتامبر خواستار حمله به غرب شد

شبکه خبری الجزیره گزارش داده است که ایمن الظواهری، رهبر القاعده روز چهارشنبه در یک سخنرانی از اعضای این گروه خواسته است که به اهداف نظامی آمریکا، اروپا، اسرائیل و روسیه حمله کنند. به گزارش شبکه خبری الجزیره ایمن الظواهری، رهبر القاعده روز گذشته (چهارشنبه) در یک سخنرانی از اعضای این گروه خواسته است که […]

شبکه خبری الجزیره گزارش داده است که ایمن الظواهری، رهبر القاعده روز چهارشنبه در یک سخنرانی از اعضای این گروه خواسته است که به اهداف نظامی آمریکا، اروپا، اسرائیل و روسیه حمله کنند.

به گزارش شبکه خبری الجزیره ایمن الظواهری، رهبر القاعده روز گذشته (چهارشنبه) در یک سخنرانی از اعضای این گروه خواسته است که اهداف نظامی آمریکا، اروپا، اسراییل و روسیه را مورد حمله قرار دهند.

الظواهری که یک جراح مصری است، از زمانی که اسامه بن لادن بعد از حمله یازده سپتامبر توسط نظامیان آمریکایی در ابیت‌آباد پاکستان در نتیجه یک حمله هوایی کشته شد رهبری این شبکه را بر عهده گرفت.

گفته می‌شود که ایمن الظواهری در مرز میان افغانستان و پاکستان مخفی شده است.

به گفته این شبکه، رهبر القاعده در یک ویدیوی ۳۳ دقیقه‌ای که از سوی گروه رسانه سحاب پخش شد، گفته است: «اگر شما جنگ می‌خواهید تنها روی اهداف نظامی تمرکز کنید، نیرو‌های آمریکایی در تمام دنیا حضور دارند از غرب تا به شرق.»

براساس گزارش الجزیره، ایمن الظواهری گفته است که کشورهای شما توسط پایگاه‌های آمریکایی که فساد را گسترش می‌دهند، احاطه شده است.

در حمله ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ که توسط گروه القاعده انجام شد، در حدود ۳۰۰۰ آمریکایی کشته شدند، در واکنش به این حمله آمریکا به افغانستان، آمریکا با لشکرکشی به این کشور، رژیم طالبان را به بهانه حمایت از القاعده سرنگون کرد.

این در حالی است که طالبان و آمریکا طی ۹ ماه گذشته مشغول مذاکره در مورد خروج آمریکا از افغانستان بودند و یکی از شروط آمریکا برای توافق صلح قطع ارتباط طالبان با القاعده عنوان شده است؛ اما به یک باره ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که توافق میان طالبان و آمریکا را به علت کشته شدن ۱۲ تن به شمول یک نظامی آمریکایی در کابل توسط حمله انتحاری طالبان لغو کرده و حملات بر طالبان ادامه خواهد داشت.