دکتر غنی: نمی‌گذاریم افغانستان به لانه تروریست‌ها تبدیل شود

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان دیروز در دیدار با ژنرال تاد والترز، فرمانده ارشد نیروهای متحد ناتو و فرمانده کل نیروهای آمریکا در اروپا، در کابل گفت: تروریست‌ها تلاش دارند افغانستان را به لانه خود تبدیل کنند٬ اما نیروهای امنیتی و دفاعی برای تحقق این امر اجازه نخواهند داد. به گزارش شانا به نقل […]

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان دیروز در دیدار با ژنرال تاد والترز، فرمانده ارشد نیروهای متحد ناتو و فرمانده کل نیروهای آمریکا در اروپا، در کابل گفت: تروریست‌ها تلاش دارند افغانستان را به لانه خود تبدیل کنند٬ اما نیروهای امنیتی و دفاعی برای تحقق این امر اجازه نخواهند داد.

به گزارش شانا به نقل از آناتولی؛ غنی افزود: طالبان هنوز هم برای آتش‌بس و برقراری صلح اراده لازم را ندارند و با راه‌اندازی حملات تروریستی علیه غیرنظامیان و نهادهای دولتی و غیردولتی مخالفت خود را به طور آشکار بیان می‌کنند.

رئیس جمهور افغانستان تصریح کرد: طالبان باید برای مردم افغانستان روابط‌ خود با پاکستان، مواد مخدر، القاعده، داعش و ده‌ها گروه هراس‌افکن دیگر را روشن کنند.

وی با اشاره به روند صلح و انتخابات ریاست جمهوری افغانستان گفت: بدون انتخابات، نمی‌توان صلح را تامین کرد و صلح برای افغانستان اولویت دارد.

ژنرال والترز بار دیگر تعهد ناتو برای حمایت پایدار از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان را ابراز کرد و گفت: ناتو در کنار نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان برای رفع تهدید مبارزه خواهد کرد.

وی افزود: نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان و ناتو نه‌تنها برای امنیت افغانستان، بلکه برای تامین امنیت منطقه و جهان در کنار هم به مبارزه خود ادامه خواهند داد.

فرمانده ارشد نیروهای متحد ناتو و فرمانده کل نیروهای آمریکا در اروپا گفت: ناتو به عنوان همکار استراتژیک در کنار نیروهای افغانستان باقی خواهد ماند و تمامی تعهدات این سازمان برای حمایت پایدار از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان پابرجاست.