خبرگزاری شانا
|شانا در شأن مردم افغانستان|

دونالد ترامپ از دکتر غنی برای سفر به آمریکا، دعوت کرد

دونالد ترامپ در تماس تلفنی با غنی آتش‌بس را پیش شرط اصلی برای آغاز مذاکرات صلح خواند و از او برای سفر به آمریکا دعوت کرد.

38

دکتر اشرف غنی با دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده‌ی آمریکا در تماس تلفنی درباره روند صلح افغانستان بحث و گفت‌وگو کرد.

ریاست‌ جمهوری افغانستان در اعلامیه‌ای گفته است که در این تماس تلفنی، طرفین افزون بر روند صلح، درباره پیشرفت نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان نیز گفت‌وگو کرده‌اند.

در اعلامیه آمده است که طرفین در این تماس تلفنی پیشرفت نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان را در عرصه‌های مختلف از جمله در شکست داعش در ولایت ننگرهار، تمجید کرده‌اند.

آقای غنی در این تماس درباره برنامه‌ هفت ماده‌ای صلح حکومت افغانستان به رئیس جمهور ترامپ معلومات داده است. به نقل از اعلامیه، آقای ترامپ بر حتمی بودن آتش‌بس به‌عنوان پیش‌شرط برای مذاکرات صلح تأکید کرده است.

ترامپ افزوده است: «برای این‌که پروسه‌ صلح به موفقیت برسد، مدیریت و شمولیت حکومت افغانستان در آن حتمی است و از همین حالا باید آغاز شود.»

ترامپ همچنین از دکتر غنی برای رهایی دو استاد خارجی دانشگاه آمریکایی افغانستان سپاسگزاری کرده است. او در عین حال از آقای غنی برای یک سفر رسمی به ایالات متحده‌ آمریکا دعوت کرده است.

کُد خبر:7476

برچسب‌ها

نظرات بسته شده است.

مطالب مرتبط