دوازده تن از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری جرگه مشورتی صلح را تحریم کردند

یک روز پیش از برگزاری لویه‌جرگه مشورتی صلح افغانستان، ستادهای انتخاباتی دوازده نامزد انتخابات ریاست جمهوری امروز (۸ ثور) در نشستی در کابل اعلام کردند که در لویه‌جرگه مشورتی صلح افغانستان شرکت نمی‌کنند.

به گزارش شانا نیوز به نقل از بی‌بی‌سی فارسی، یک روز پیش از برگزاری لویه‌جرگه مشورتی صلح افغانستان، ستادهای انتخاباتی دوازده نامزد انتخابات ریاست جمهوری امروز (۸ ثور) در نشستی در کابل اعلام کردند که در لویه‌جرگه مشورتی صلح افغانستان شرکت نمی‌کنند.

غلام‌فاروق نجرابی، حکیم تورسن، نورالحق علومی، احمدولی مسعود، محمدحنیف اتمر، فرامرز تمنا، شیدامحمد ابدالی، محمدشهاب حکیمی، رحمت‌الله نبیل، عنایت‌الله حفیظ، محمدابراهیم الکوزی و نورالرحمان لیوال کسانی هستند که این جرگه را تحریم کرده‌اند.

آنها گفته‌اند که این لویه‌جرگه از نظر آنها «بی‌موقع، غیرضروری و ضیاع منابع دولتی» است.

این جرگه قرار است فردا (دوشنبه، ۹ ثور) با حضور دست‌کم ۲۵۰۰ نماینده از سراسر افغانستان رسما گشایش یابد. شرکت‌کنندگان این جرگه درباره چارچوب مذاکرات صلح با طالبان، به حکومت افغانستان مشورت خواهند داد.

منتقدان این لویه‌جرگه و کسانی که آن را تحریم کرده‌اند، می‌گویند «این جرگه در تناقض با تلاش‌ها برای صلح است و در آستانه انتخابات هر نوع اقدام از نظر آنها کمپین انتخاباتی» محسوب می‌شود.