خبرگزاری شانا
|شانا در شأن مردم افغانستان|

دفتر ملی مبارزه با نفرت در فرانسه تأسیس می‌شود

 وزارت داخله فرانسه در بیانیه‌ای از تشکیل «دفتر ملی مبارزه با نفرت» خبر داد.

17

به گزارش شانا به نقل از یورونیوز؛ کریستف کاستانر، وزیر داخله/ کشور فرانسه روز چهارشنبه اعلام کرد بخش تازه‌ای در نیروی ژاندارمری این کشور ایجاد می‌شود که به مبارزه با نفرت اختصاص دارد.

وی در گفت:‌ «امروز صبح، در گفتگو با مدیرکل ژاندارمری کشور تصمیم گرفتم همراه با وی دفتر ملی مبارزه با نفرت را تأسیس کنیم.» آقای کاستانر افزود: «این دفتر مسئول هماهنگی نیروهای ژاندارمری در این زمینه خواهد بود و نیز تحقیقات بر روی هرگونه رفتار یهودستیز، مسلمان‌ستیز و مسیحی‌ستیز را بر عهده خواهد داشت.»

به گفته وزیر داخله/ کشور فرانسه، دفتر ملی مبارزه با نفرت، همچنین پلیس، ژاندارمری، دادگستری و دیگر نهادهای ذیربط را در این زمینه به هم پیوند می‌دهد.

آقای کاستانر این سخنان را در گورستان یهودیان وستهوفن، واقع در شرق فرانسه عنوان کرد. روز سه‌شنبه، افراد ناشناس، صلیب شکستهٔ نازی را با رنگ سیاه بر بیش از یکصد سنگ قبرِ این گورستان قدیمی کشیدند. وزیر کشور فرانسه تصریح کرد که «جمهوری ما است که به آن اهانت شده» است.

وستهوفن، گورستانی است با پیشینهٔ ۴۰۰ ساله که اعضای خاندان‌های نامداری نظیر کارل مارکس و ژان لویی دبره، رئیس پیشین شورای قانون اساسی فرانسه در آن دفن شده‌اند.

ولایت/ استان آلزاس در شرق فرانسه که با آلمان هم‌مرز است اخیراً شاهد اهانت به گورستان‌های یهودی بوده است که آخرین موارد آن گورستان‌های کاتزن‌هایمر و هرلیشیم در سال گذشته بودند. عاملان این اهانت‌ها هنوز شناسایی نشده‌اند.

کُد خبر:7907

برچسب‌ها

نظرات بسته شده است.

مطالب مرتبط