اخبار هیدراسلایدافغانستاناقتصادیگزارش

امارت اسلامی به جای پول نقد، به کارمندان دولت گندم می‌دهد

امارت اسلامی گفت، در پی تشدید بحران مالی، برنامه غذا در برابر کار را - که در آن به جای پول نقد به هزاران تن از کارمندان دولت گندم می‌دهد‌ - گسترش می‌دهد.

0%

User Rating: Be the first one !

به گزارش شانا به نقل از ایسنا؛ مقام‌های زراعت در یک نشست خبری اعلام کردند، گندم که به صورت گسترده از هند به دولت قبلی کابل مورد حمایت آمریکا اهدا شده بود، برای پرداخت دستمزد به ۴۰ هزار کارمند استفاده می‌شود و بر این اساس برای پنج ساعت کار روزانه ۱۰ کیلوگرم گندم به کارمندان داده می‌شود.

این برنامه که برای پرداخت به کارمندان بخش دولتی در کابل است، در سراسر این کشور گسترش می‌یابد.

فاضل بری فضلی، یکی از مقام‌های وزارت زراعت امارت گفت: ما آماده‌ایم تا هر کاری می‌توانیم برای کمک به مردم افغان انجام دهیم.

وی ادامه داد، دولت طالبان قبلا ۱۸ تن بیشتر گندم از پاکستان دریافت کرده و قرار است ۳۷ تن دیگر هم دریافت کند و با دولت هند هم برای دریافت ۵۵ تن گندم در حال گفت‌وگوست. ما برنامه‌های زیادی برای غذا در برابر کار داریم.

هنوز مشخص نیست که چه مقدار گندم اهدایی قرار است به صورت کمک‌های بشردوستانه و چه مقدار برای پرداخت به کارمندان دولت مورد استفاده قرار گیرد.

گسترش این برنامه از رشد مشکلات امارت اسلامی در پرداخت دستمزد به کارمندان آن هم در زمانی حکایت دارد که این کشور با مشکل نقدینگی روبروست و احتمالا سوالاتی را در میان اهداکنندگان درباره استفاده از کمک‌های بشردوستانه برای اهداف دولتی به وجود می‌آورد.

تحریم‌های بین‌المللی علیه اعضای طالبان، مسدودسازی دارایی‌های بانک مرکزی و توقف ناگهانی کمک‌های بین‌المللی که زمانی ستون اصلی اقتصاد این کشور بود باعث شده تا امارت اسلامی با نقدینگی محدود دولت و افزایش بحران اقتصادی روبرو باشد.

کمک‌های بشردوستانه در حالی ادامه دارد که دولت‌های خارجی تلاش کرده‌اند تا میلون‌ها تن را در افغانستان از گرسنگی نجات دهند.

آژانس‌های سازمان ملل روز سه‌شنبه از اهداکنندگان خواستند تا ۴.۴ میلیارد دلار کمک‌های بشردوستانه برای افغانستان در ۲۰۲۲ در نظر بگیرند و این مبلغ را یک «شکاف توقف ضروری» برای تضمین آینده این کشور نامیده‌اند.

برچسب ها

بلخی

Chief Editor of Shana News Agency

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن