اعلام حمایت هند از تلاش دولت افغانستان برای برگزاری انتخابات

به گزارش شانا به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ «روایش کومار» سخنگوی وزارت امور خارجه هند گفت که دهلی‌نو تحولات منطقه را از نزدیک دنبال می‌کند و روند صلح افغانستان نیز باید تمام بخش‌های جامعه این کشور را دربر بگیرد. وی افزود: هند از انتخابات افغانستان پشتیبانی می‌کند. کومار گفت که هر فرایندی در افغانستان از […]

به گزارش شانا به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ «روایش کومار» سخنگوی وزارت امور خارجه هند گفت که دهلی‌نو تحولات منطقه را از نزدیک دنبال می‌کند و روند صلح افغانستان نیز باید تمام بخش‌های جامعه این کشور را دربر بگیرد.

وی افزود: هند از انتخابات افغانستان پشتیبانی می‌کند.

کومار گفت که هر فرایندی در افغانستان از جمله روند صلح در این کشور باید رضایت کامل مردم و دولت افغانستان را در پی داشته باشد. سخنگوی وزارت امور خارجه هند تأکید کرد که هیچ تغییری در سیاست هند، درباره روند صلح افغانستان به رهبری افغانستانی‌ها به وجود نیامده است.

دولت هند همواره از دولت افغانستان اعلام حمایت کرده است.

چند ماه قبل نیز در حالی که افغانستان از اعزام نماینده دولت به نشست صلح مسکو خودداری کرده بود، رسانه‌ها از عدم حضور هند در این نشست خبر دادند. رسانه هندی موسوم به «دوایر» نوشت: دهلی‌نو دعوت روسیه برای حضور در نشست صلح مسکو را نپذیرفته است.

چندی قبل در پی افزایش تنش‌ها بین دهلی‌نو و اسلام‌آباد، سیاستمداران پاکستانی تاکید کردند که مسئله کشمیر به صلح افغانستان مرتبط است.

«شهباز شریف» رهبر جریان اپوزیسیون در پارلمان پاکستان اظهارداشت: این چگونه انصاف است که برای تامین صلح در افغانستان نشست‌های با شکوهی برگزار شود در حالی که خونریزی در کشمیر ادامه دارد.

طالبان در واکنش به این اظهارات اعلام کرده بود که مسئله کشمیر ارتباطی با افغانستان و صلح این کشور ندارد.