خبرگزاری شانا
|شانا در شأن مردم افغانستان|

اعزام ۲۰ هزار نیروی آمریکایی به اروپا

ستاد «فرماندهی اروپای ایالات متحده»، دیروز دوشنبه از اعزام ۲۰ هزار سرباز آمریکایی برای شرکت در مانورهای نظامی ۲۰۲۰ در اروپا خبر داد. این بالاترین میزان اعزام نیرو به اروپا طی ۲۵ سال گذشته است.

17

به گزارش شانا به نقل از ایسنا؛ در بیانیه ستاد فرماندهی اروپا ایالات متحده آمده است‌: «[در این مانورها] حدود ۳۷ هزار نیرو از کشورهای هم‌پیمان آمریکا حضور خواهند داشت و نزدیک به ۲۰ هزار نیرو نیز از آمریکا اعزام می‌شوند.»

این مانورها در ۱۰ کشور مختلف صورت خواهد گرفت که آلمان و لهستان، مهم‌ترین آن‌ها به شمار می‌روند.

به گفته این ستاد ارتش آمریکا، مانورهای یادشده که طی ماه‌های آپریل و می ۲۰۲۰ صورت می‌گیرد، به همراه امور جانبی حدود ۳۴۰ میلیون دلار هزینه دربر خواهد داشت.

طبق اظهارات جفری کرامر، فرمانده ارشد و مسئول امور نظامی این ستاد، مانور مذکور که ۲۰ Defender Europe نام دارد بزرگ‌ترین مانور از زمان  جنگ سرد است.

ناتو در اروپا، همواره دست به انجام مانورهای نظامی بین‌المللی زده است؛ کشورهای شرق این قاره که به روسیه نزدیک‌ترند، اغلب از مناطق انتخابی برای انجام تمرینات نظامی بوده‌اند.

مسکو مکرراً توسعه فعالیت‌های نظامی توسط ناتو را مورد نقد قرار داده و آن را موجب تضعیف ثبات منطقه و افزایش تنش‌ها می‌خواند.

کُد خبر:6733

برچسب‌ها

نظرات بسته شده است.

مطالب مرتبط