استقبال از تیم دوچرخه‌سواران راه لاجورد در هرات

 تیم دوچرخه‌سواران راه لاجورد را مقامات دولتی ولایت هرات و شهروندان این ولایت به گرمی استقبال کردند. عبدالقیوم رحیمی، والی هرات در مراسم استقبال از تیم دوچرخه‌سواران راه لاجورد از تلاش این تیم قدردانی کرد و گفت: «ورزش رکن اساسی تندرستی است.» به گزارش خبرگزاری شانا، عبدالقیوم رحیمی، والی هرات ضمن بیان این مطلب که […]

 تیم دوچرخه‌سواران راه لاجورد را مقامات دولتی ولایت هرات و شهروندان این ولایت به گرمی استقبال کردند.

عبدالقیوم رحیمی، والی هرات در مراسم استقبال از تیم دوچرخه‌سواران راه لاجورد از تلاش این تیم قدردانی کرد و گفت: «ورزش رکن اساسی تندرستی است.»

به گزارش خبرگزاری شانا، عبدالقیوم رحیمی، والی هرات ضمن بیان این مطلب که تسهیلات ورزشی در این ولایت با استانداردها هم‌خوانی ندارد گفت که در تلاش است تا امکانات و تسهیلات بیشتری برای ورزشکاران فراهم کند.

این در حالیست که ده تن از دوچرخه‌سواران ولایت هرات حدود دو ماه قبل با شعار «صلح و همدیگرپذیری» سفر زمینی‌شان به پنج کشور مسیر راه لاجورد را آغاز کردند.

 این دوچرخه‌سواران، سفر خود را از شهر هرات آغاز و از مسیر کشورهای ترکمنستان، آذربایجان و گرجستان با طی ۴۱۴۷ کیلومتر به ترکیه رسیدند.

 حمیدالله کبیر، معاون تربیت بدنی افغانستان، می‌گوید که این دوچرخه‌سواران، پیام انکشاف، صلح و سربلندی مردم افغانستان را به کشورهای مسیر راه لاجورد رساندند.

این در حالیست که چهارشنبه‌شب محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان نیز ضمن دیدار با این تیم، از تلاش‌های آنان قدردانی کرد.

  • عبدالله سیرت، خبرگزاری شانا، هرات

⭕️ما را در تلگرام، تویتر و فیس‌بوک دنبال کنید.
⭕️نظر خود را درباره این مطلب در انتهای این صفحه ? بنویسید.