ادامه اختلاف آمریکا و طالبان/ تاریخ امضای توافق مشخص نیست

در حالی که اختلافات آمریکا و طالبان در مذاکرات قطر ادامه دارد سخنگوی دفتر سیاسی طالبان گفت که زمان امضای توافق صلح هنوز مشخص نیست. به گزارش شانا به نقل از تسنیم؛ پس از انتشار برخی گزارش‌ها مبنی بر وجود اختلافات بین آمریکا و طالبان، «سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان نیز اظهار داشت که […]

در حالی که اختلافات آمریکا و طالبان در مذاکرات قطر ادامه دارد سخنگوی دفتر سیاسی طالبان گفت که زمان امضای توافق صلح هنوز مشخص نیست.

به گزارش شانا به نقل از تسنیم؛ پس از انتشار برخی گزارش‌ها مبنی بر وجود اختلافات بین آمریکا و طالبان، «سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان نیز اظهار داشت که هنوز تمام جزئیات توافق با آمریکا نهایی نشده است.

شاهین در توئیتی نوشت: برخی جزئیات درباره توافق نهایی با آمریکا نهایی شده و در مورد انتشار آن بعداً تصمیم‌گیری خواهد شد، اما هنوز تاریخ امضای توافق با آمریکا مشخص نیست.

این در حالی است که روز جمعه برخی رسانه‌ها به نقل از مقامات وزارت دفاع آمریکا گزارش دادند، حتی پس از دور هشتم گفت‌وگوهای آمریکا و طالبان همچنان اختلافات جدی بین دو طرف وجود دارد.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان نیز پیش از این به «آریانا نیوز» گفته بود، دولتی برخاسته از انتخابات ریاست جمهوری افغانستان سبب ادامه جنگ خواهد شد، جدول خروج نظامیان خارجی نهایی شده و پس از توافق با آمریکا مذاکرات بین‌الافغانی برای تصمیم‌گیری درباره نظام آینده افغانستان تصمیم می‌گیرد.