اتمر: خروج نیروهای خارجی تعبیر غلط پیروزی را برای طالبان ایجاد کرده است

درحالی که سقوط سریالی ولسوالی‌ها ادامه دارد، وزیر خارجه افغانستان گفت که خروج نیروهای خارجی برای طالبان تعبیر غلط پیروزی ایجاد کرده است.

به گزارش شانا به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ «حنیف اتمر» وزیر خارجه افغانستان در مجمع دیپلماسی آنتالیا اظهار داشت که تصمیم ناتو برای خروج نظامی از افغانستان روایت و تعبیر «غلط» پیروزی را برای طالبان به وجود آورده است.

وی افزود که این موضوع  می‌تواند عواقب ناگواری از جمله: «خطر از دست دادن دستاوردهای مشترک دو دهه اخیر، به شمول حقوق زنان، دختران، کودکان و اقلیت‌ها؛ بازگشت افغانستان به خانه امن تروریست‌ها؛ ظهور مجدد شبکه‌های تروریستی و مهاجرت تعداد چشمگیر افغان‌ها به کشورهای همسایه و اروپایی» را درپی داشته باشد.

وزیر خارجه افغانستان گفت که گروه القاعده و وابستگان آن در ۱۱ ولایت افغانستان حضور دارند و گروه‌هایی مانند «تحریک اسلامی ازبکستان»، «جنبش اسلامی ترکستان شرقی»، «خطیبه امام البخاری» و سایر گروه‌ها نیز در ولایت‌های شمالی افغانستان مانند قندوز و فاریاب فعالیت دارند.

اتمر درحالی اظهارداشت که خروج نیروهای خارجی برای طالبان تعبیر غلط پیروزی ایجاد کرده که در ۳ ماه گذشته بیش از ۳۰ ولسوالی در پی حملات و یا محاصره طالبان سقوط کرده و یا به این گروه واگذار شده است.

برچسب‌ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید