خبرگزاری شانا
|شانا در شأن مردم افغانستان|

پیلوت/ خلبان چینی که زنی را به کابین راه داده بود از کار برکنار شد

یک پیلوت/ خلبان چینی که زنی را به درون کابین هواپیما برده و از او عکس گرفته بود، از ادامه کار خلبانی منع شد. تصویری که این خلبان هفته گذشته در اینترنت منتشر کرده است زن مسافری را نشان می‌دهد که وارد کابین خلبان شده و به‌جای او نشسته است.

39

این زن درحالی‌که یک سینی خوراکی و نوشیدنی نیز جلوش قرار دارد، دو انگشتش را به علامت پیروزی در برابر دوربین گرفته است. این اتفاق در ۱۴ جدّی گذشته در یک هواپیمای مسافربری شرکت ایر گوئیلین روی داده است که از شهر گویلین در جنوب شرقی چین به طرف یانگژو در شرق این کشور پرواز می‌کرد.

به نوشته رسانه‌های دولتی چین، شرکت ایر گویلین در بیانیه‌ای اعلام کرد که این خلبان با راه دادن «افراد متفرقه» به درون کابین «مقررات امنیت پرواز را نقض کرده است». هویت خلبان فاش نشده و دقیقاً هم معلوم نیست که آیا برکناری او از کار موقتی است یا دایمی.

چند تن دیگر از خدمه این هواپیما نیز در پیوند با همین رویداد موقتاً از کار برکنار شده‌اند.

بر اساس قوانین هواپیمایی غیرنظامی چین، ورود افراد متفرقه به درون کابین خلبان در حین پرواز، بدون مجوز قانونی ممنوع است.

بااین‌همه برخی رسانه‌های چینی نوشته‌اند که این زن نه مسافر هواپیما، بلکه کارآموز خلبانی بوده و هواپیما نیز در حال پرواز نبوده است؛ اما کارشناسان پرواز تأیید کرده‌اند که هواپیما در لحظه گرفتن عکس، در آسمان در حال پرواز بوده است.

سال گذشته نیز یک خلبان خطوط هوایی دونگهای چین به دلیل آن‌که همسرش را در حین پرواز به درون کابین راه داده بود، شش ماه از کار تعلیق شد.

کُد خبر:7076

برچسب‌ها

نظرات بسته شده است.

مطالب مرتبط