خبرگزاری شانا
|شانا در شأن مردم افغانستان|

ویروس کرونا؛ آزادی ۱۰ هزار زندانی

دولت افغانستان برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، تا ۱۰ هزار زندانی را آزاد می‌کند. این در حالی است که شمار افراد مبتلا به بیمار کووید-۱۹ در کشور به ۹۴ نفر و تعداد قربانیان به چهار نفر رسیده است.

30

به گزارش شانا به نقل از یورونیوز؛ فرید حمیدی، دادستان کل افغانستان دیروز پنج‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «زنان،‌ کودکان، بیماران بدحال و زندانیان بالای ۵۵ سال» از زندان‌های این کشور آزاد خواهند شد.

در این بیانیه آمده است این اقدام با پیروی از دستور ریاست جمهوری انجام شده و شامل مرتکبان جرایم علیه امنیت ملی و بین‌المللی نمی‌شود.

این اقدام دولت افغانستان طبیعتاَ ارتباطی با مذاکرات این کشور با طالبان برای مبادله اسرا و زندانیان دو طرف ندارد. فیروزالدین فیروز، وزیر بهداشت دیروز تاکید کرد که زندان‌ها مراکز با خطر بالای گسترش ویروس کرونا هستند.

احمدراشد توتاخیل، رئیس تنظیم امور زندان‌ها نیز دیروز پنج‌شنبه اعلام کرد «دستور ریاست جمهوری آزادی ۹ تا ۱۰هزار زندانی را دربر می‌گیرد و باید تا ۱۰ روز آینده عملی شود. سه روز پیش از انتشار این خبر آقای توتاخیل گفته بود رئیس جمهور غنی از این نهاد خواسته تا طرحی را برای آزادی زندانیان بدهد.»

کُد خبر:9704

برچسب‌ها

نظرات بسته شده است.

مطالب مرتبط