کلاشینکوف رُبات جنگی می‌سازد

وزارت دفاع روسیه سفارش ساخت مجتمع‌های ربات جنگی «ساراتنیک» را به «کلاشینکوف» داد. به گزارش شانا به نقل از اسپوتنیک، ولادیمیر دمیتریف، مدیرکل کنسرن «کلاشینکوف» اعلام کرد که وزارت دفاع روسیه سفارش ساخت مجتمع‌های رباتی جنگی «ساراتنیک» را به «کلاشینکوف» داد. ​وی درباره این موضوع در معرفی وسایل جدید کلاشینکوف در همایش نظامی «آرمیا-۲۰۱۹» گفت:«اولین […]

وزارت دفاع روسیه سفارش ساخت مجتمع‌های ربات جنگی «ساراتنیک» را به «کلاشینکوف» داد.

به گزارش شانا به نقل از اسپوتنیک، ولادیمیر دمیتریف، مدیرکل کنسرن «کلاشینکوف» اعلام کرد که وزارت دفاع روسیه سفارش ساخت مجتمع‌های رباتی جنگی «ساراتنیک» را به «کلاشینکوف» داد.

​وی درباره این موضوع در معرفی وسایل جدید کلاشینکوف در همایش نظامی «آرمیا-۲۰۱۹» گفت:«اولین مجتمع از این نوع چند سال پیش تحویل داده شد. ما آزمایش‌های عملی را پشت سر گذاشتیم و چندی پیش سفارش ساخت آن‌ها را دریافت کردیم. مجتمع نظامی، «ساراتنیک» نام دارد. این سری از ربات‌ها، سازه‌های کاملاً متفاوتی خواهند بود. خط تولید کامل این محصولات راه‌اندازی خواهد شد.»

کلاشینکوف خانواده‌ای از تفنگ‌های تهاجمی با «آتش تحت اختیار» است نام این سلاح برگرفته از نام طراح آن میخائیل تیموفیویچ کلاشنیکُو است. تولید انبوه AK-47 از سال ۱۹۴۷ در اتحاد جماهیر شوروی آغاز شد و با توجه به سهولت استفاده و نگهداری، قدرت بالا، هزینه اندک تولید و دوام زیاد به محبوب‌ترین تفنگ تهاجمی دنیا تبدیل شد.

⭕️ما را در تلگرام، تویتر و فیس‌بوک دنبال کنید.
⭕️نظر خود را درباره این مطلب بنویسید.