مقام‌های نظامی: هیچ کشور و گروه هراس‌افکن توانایی شکست نظامیان افغانستان را ندارد

سخنگوی شورای امنیت ملی می‌گوید که داعش نه‌تنها افغانستان بلکه منطقه و جهان را با تهدیدهایی روبرو کرده است. به گزارش شانا به نقل از طلوع‌نیوز؛ شورای امنیت ملی امروز سه‌شنبه در خبرنامه‌ای گفت که گروه داعش تهدید جدی را متوجه افغانستان و جهان کرده است و مبارزه با آن نیازمند اجماع بین‌المللی است. کبیر […]

سخنگوی شورای امنیت ملی می‌گوید که داعش نه‌تنها افغانستان بلکه منطقه و جهان را با تهدیدهایی روبرو کرده است.

به گزارش شانا به نقل از طلوع‌نیوز؛ شورای امنیت ملی امروز سه‌شنبه در خبرنامه‌ای گفت که گروه داعش تهدید جدی را متوجه افغانستان و جهان کرده است و مبارزه با آن نیازمند اجماع بین‌المللی است.

کبیر حقمل، سخنگوی شورای امنیت ملی، گفت: «گروه داعش عامل ده‌ها حمله وحشتناک در برابر غیرنظامیان در افغانستان بوده و یک تهدید جدی را به وجود آورده است. این تهدید نه‌تنها افغانستان بلکه منطقه و جهان را با خطر مواجه کرده است و ضرورت به یک اجماع ملی، منطقه‌ای و جهانی دارد.»

در همین حال، عبدالقیوم رحیمی، والی هرات، روز دوشنبه در همایشی در این ولایت داعش را تهدیدی جدی در برابر امنیت افغانستان خواند و گفت که این گروه آله دست کشورهای همسایه است.

جنرال فضل‌محمد جنبش، فرمانده قول اردوی ۲۰۷ظفر گفت: «ما در حوزه جنوب – غرب توانمندی داریم و به دشمن فرصت نمی‌دهیم که مردم و هم‌وطنان ما را آزار و اذیت کنند.»

مقام‌های نظامی تاکید می‌کنند که هیچ کشور و گروه هراس‌افکنی توانایی شکست نظامیان افغانستان و تهدید استقلال و آزادی کشور را ندارند.