سفر هیئت عالی رتبه وزارت تحصیلات عالی افغانستان به ایران

هیئت عالی‌رتبه وزارت تحصیلات عالی و وزارت امور خارجه به ایران سفر کرده و چندین تفاهمنامه همکاری امضا کرد. به گزارش شانا به نقل از فارس، هیئت عالی‌رتبه وزارت تحصیلات عالی و وزارت امور خارجه افغانستان به ایران سفر کرده و چندین تفاهمنامه همکاری امضا کرد. طبق این گزارش، این هیئت عالی‌رتبه افغانستان با مقامات […]

هیئت عالی‌رتبه وزارت تحصیلات عالی و وزارت امور خارجه به ایران سفر کرده و چندین تفاهمنامه همکاری امضا کرد.

به گزارش شانا به نقل از فارس، هیئت عالی‌رتبه وزارت تحصیلات عالی و وزارت امور خارجه افغانستان به ایران سفر کرده و چندین تفاهمنامه همکاری امضا کرد.

طبق این گزارش، این هیئت عالی‌رتبه افغانستان با مقامات ایران در بخش‌های مختلف از جمله  وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امور خارجه و نمایندگان دانشگاه‌های معتبر جمهوری اسلامی ایران و دیدار از دانشگاه‌های آزاد اسلامی، پیام نور، امیر کبیر، علامه طباطبایی و الزهرا نشست و در مورد مسائل گوناگون تبادل نظر کرده است.

تبادل تجربیات ایران به طرف افغانستان در حوزه‌های تحقیقات علمی، تضمین کیفیت اعتبار سنجی و ارزیابی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، تشکیل انجمن دانشگاهی میان دو کشور و اجرایی شدن بورسیه‌های اهدای ایران به افغانستان از جمله موضوعاتی بود که طرفین در مورد آن به توافق رسیدند.

همچنین در این جریان این سفر، ایران ۵۰۰  بورسیه در دو مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری در اختیار دولت افغانستان قرار می‌دهد.