سفر هیئت امریکایی برای صلح افغانستان به پاکستان

گزارش‌ها می‌رساند که یک هیئت آمریکایی برای گفت‌وگو با مقامات پاکستانی درباره روند صلح افغانستان و روابط بین واشنگتن و اسلام‌آباد به پاکستان سفر کرده است. به گزارش شانا به نقل از خبرگزاری شفقنا؛ همزمان با آغاز مذاکرات صلح بین مقامات آمریکایی و طالبان در دوحه، قرار است هیئتی به رهبری الیس ولز، معاون وزارت […]

گزارش‌ها می‌رساند که یک هیئت آمریکایی برای گفت‌وگو با مقامات پاکستانی درباره روند صلح افغانستان و روابط بین واشنگتن و اسلام‌آباد به پاکستان سفر کرده است.

به گزارش شانا به نقل از خبرگزاری شفقنا؛ همزمان با آغاز مذاکرات صلح بین مقامات آمریکایی و طالبان در دوحه، قرار است هیئتی به رهبری الیس ولز، معاون وزارت خارجه آمریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی که وارد اسلام‌آباد شده است با مقامات پاکستانی درباره روابط دوجانبه و روند صلح افغانستان بحث و تبادل نظر کند.
بر اساس این گزارش، این سفر به ادامه رای‌زنی‌های عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان و دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهور آمریکا که در کاخ سفید برگزار شد، صورت گرفته است.
این گزارش افزوده است که اگر مذاکرات دوحه منجر به توافق بین ایالات متحده و طالبان شود، ممکن است رئیس‌ جمهور ترامپ در ماه سپتامبر برای توافق‌نامه نهایی به افغانستان سفر کند.