اخبار هیدراسلایدافغانستانانتخاب سردبیرزنانعکسعلم و فناوریفرهنگ و هنرگزارش

ساخت فیلم «رویاپردازان افغان» توسط کارگردان برنده جایزه اسکار

بل گوتنتاگ، کارگردان آمریکایی که دو بار جایزه اسکار را گرفته است، فیلمی به اسم «رویاپردازان افغان» در مورد دختران روبات‌ساز افغانستان می‌سازد.

به گزارش شانا به نقل از افغانستان‌اینترنشال؛ فیلم‌برداری این فیلم در مراکش آغاز شده و در آن علی فضل، بازیگر هندی و نیکول بوشهری، بازیگر کانادایی ایرانی‌تبار نقش اصلی را بازی می‌کنند.

این فیلم انگلیسی قرار است داستان واقعی دختران روبات‌ساز افغانستان را که از قلب یک جامعه بسته و مردسالار قد بلند کردند و با تلاش و پشتکار به موفقیت‌های بی‌پیشینه دست یافتند، بازگو کند.

تیم دختران روبات‌ساز در سال ۲۰۱۷ و به ابتکار رویا محبوب، کارافرین افغانستانی ساکن امریکا به وجود آمد که هدف آن پیشرفت دختران افغانستانی در عرصه علم و تکنولوژی بود. این تیم توانست در مسابقات بین‌المللی روباتیک شرکت کند و با سیاستمداران سرشناس، از جمله جستین ترودو، نخست وزیر کانادا ببیند.

رویا محبوب به سایت سینمایی ددلاین گفت: «از این که بخشی از فیلمی هستم که افغانستان و زنان و دختران افغانستان را به شکل مثبت به تصویر می‌کشد خوشحالم.مهم است نشان دهیم که اگر به زنان افغان فرصت داده شود، چه کارهایی می‌توانند انجام دهند.»

فیلم‌نامه رویاپردازان افغان توسط بل گوتنتاگ، جیسون براون و الهه محبوب نوشته شده است.

دکمه بازگشت به بالا