رئیس جمهور در بازدید از زخمیان حادثه اخیر: من یک هزاره و یک شیعه هستم!

به گزارش شانا به نقل از اسپوتنیک؛ ارگ ریاست جمهوری با انتشار خبرنامه‌ای نوشته است که رئیس جمهور از مجروحان و نوزادان بی‌سرپرست ناشی از حمله تروریستی که در شفاخانه اطفال آتاترک نگهداری و تحت مراقبت قرار دارند عیادت کرد.

رئیس جمهور که توسط دکتر حمدالله محب، مشاور امنیت ملی و دکتر فضل‌محمود فضلی، رئیس عمومی اداره امور همراهی می‌‌شد، طی صحبتی یک بار دیگر مراتب تسلیت و غم‌شریکی خود را با خانواده‌های شهدا ابراز کرد و گفت: ما بالای کودکان برای آینده کشور سرمایه‌گذاری می‌کنیم؛ اما تروریستان کودکان و خواهران ما را هدف قرار می‌دهند و شفاخانه‌هایی را که ما می‌سازیم، ویران می‌کنند.

وی افزود که ما به نیروهای امنیتی و دفاعی هدایت دادیم که از حالت دفاعی به حالت تعرضی قرار گیرند.

رئیس جمهور غنی گفت که این رفتار تروریستان برخلاف دستورات دین مقدس اسلام است و نشان‌دهنده وحشت، جنایت، طغیان و گمراهی آنان بوده و نابخشودنی است.

رئیس جمهور کشور عاملان این جنایت و حمله تروریستی بر مراسم جنازه در ولایت ننگرهار را دشمنان بشریت خواند و تصریح کرد: زمانی که به گونه هدف‌مند بر یک بخشی از جامعه حمله صورت می‌گیرد، در حقیقت این حمله بر من و تمام مردم افغانستان است و در آن صورت من یک هزاره و شیعه هستم.

وی با تاکید بر اینکه شفاخانه صد بستر دشت برچی سمبول اراده، مقاومت و تعهد ما است، گفت که واحد عملیاتی ترمیم شفاخانه صد بستر دشت برچی را به صورت فوری آغاز خواهد کرد و تشکیل شفاخانه مطابق استاندارد صد بستر تنظیم خواهد شد.

رئیس جمهور گفت: تمام دکتران و کارمندانی که در روز حادثه قهرمانی کرده‌اند، مورد تشویق معنوی و مادی قرار خواهند گرفت و مشکلات‌شان حل می‌شود و برای تمام خانواده ‌ای شهدا و زخمیان کمک عاجل صورت می‌گیرد.

برچسب‌ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید