خبرگزاری شانا
|شانا در شأن مردم افغانستان|

دختر فعال هندی: مرا «گرتا تونبرگ» نخوانید

«لیسیپریا کانگوجام» دختر ۸ ساله و فعال محیط‌زیست که به «گرتای هند» شهرت دارد از رسانه‌ها خواست دیگر او را به این عنوان نخوانند.

5

به گزارش شانا به نقل از یورونیوز؛ او در رشته توییتی که روز دوشنبه منتشر کرد گفت هرچند وی و گرتا تونبرگ، فعال محیط‌زیست ۱۷ ساله سوئدی، هدف مشترکی را تعقیب می‌کنند با این حال هر کدام هویت و داستانی مربوط به خود دارند.

او با انتشار ویدئویی که وی را با پلاکاردی در دست، در تقاضای تصویب قانون تغییرات اقلیمی، در جلوی پارلمان هند نشان می‌داد نوشت: «من فعالیت خودم را از ژوئیه ۲۰۱۸ آغاز کردم، حتی قبل از زمانی که گرتا شروع کند.»

او همچنین می‌گوید اقداماتش را در ژوئیه ۲۰۱۸ در کنفرانس سازمان ملل در مغولستان ادامه داده و مدرسه را تنها وقتی ۷ سال داشته در فوریه ۲۰۱۹ ترک کرده تا بتواند به اعتراضات هفتگی‌اش در برابر پارلمان هند ادامه دهد. لیسیپریا کانگوجام گفته او زمان زیادی از زندگی‌اش را در این سن رشد فدا نکرده تا «گرتای هند» خوانده شود.

گرتا تونبرگ فعال سوئدی در ماه اوت ۲۰۱۸ مدرسه را ترک کرد تا به گفته خودش بتواند اعتراضات خود علیه تغییرات اقلیمی را دنبال کند.

لیسیپریا کانگوجام به همراه گرتا تونبرگ در همایش تغییرات اقلیمی امسال در مادرید حضور داشت و در سال ۲۰۱۹ برنده جایزه جهانی صلح کودکان شد.

کُد خبر:8891

برچسب‌ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط