خبرگزاری شانا
|شانا در شأن مردم افغانستان|

دختران هنرمند و هُنر مدلینگ در بلخ

در جامعه سنتی افغانستان، به زنان کم‌تر اجازه داده می‌شود تا در فعالیت‌های خارج از خانه مشارکت کنند؛ اما تعدادی از دختران در شهر مزارشریف به هنر مُدلینگ روی آورده‌اند.

7

اخیراً دختری به نام «فرشته» بر خلاف خواسته‌های خانواده و جامعه خود می‌خواهد یک «مُدل» شود. او می‌گوید که چهار سال از تأسیس تیم «مدلینگ افغان» با تعدادی از نوجوانان در شهر مزارشریف می‌گذرد و از دوره کودکی تا اکنون همچنان علاقه‌مند این هنر بوده است.

 این بانوی دانشجو می‌گوید که امنیت در ولایت بلخ باعث شده است تا او به هنر مُدلینگ روی آورد. وی از نیروهای امنیتی می‌خواهد تا برای تأمین امنیت بیشتر در شهر مزارشریف تلاش کنند.

از سویی هم عادل‌شاه عادل، سخنگوی پُلیس بلخ به تمام شهروندان اطمینان می‌دهد که نیروهای امنیتی عملیات‌ها و ایست‌وبازرسی‌هایی را در داخل شهر مزارشریف به صورت شبانه‌روزی برای تأمین امنیت شهروندان راه‌اندازی کرده‌اند.

در همین حال، شماری از اعضای تیم مدلینگ می‌گویند که آنها در برنامه‌های مختلف توسط بعضی از مقامات دولتی تقدیر شده‌اند. آنان از نیروهای امنیتی به علت تأمین امنیت‌شان ابراز خرسندی می‌کند و ولایت بلخ را نسبت به سایر ولایت‌ها بستر امنی برای فعالیت‌های خود می‌دانند.

  • محمدفردین طاهرنوروزی، خبرگزاری شانا، بلخ
کُد خبر:7157

برچسب‌ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط