انتقادها از نحوه‌ نکوداشت از سالروز استقلال

برخی پایتخت‌نشینان می‌گویند که به جایی پایکوبی، رقص و رژه رفتن در جاده‌ها، باید شهروندان مراسم سوگواری برپا می‌کردند تا بر دردهای خانواده‌های قربانیان حمله‌ دوشب پیش مرحم‌گذاری می‌شد. به گزارش شانا به نقل از تلویزیون یک؛ علت اینکه صدمین سال‌روز استرداد استقلال افغانستان با کم‌رنگی تمام از سوی حکومت گرامیداشت شد، حمله چندشب پیش […]

برخی پایتخت‌نشینان می‌گویند که به جایی پایکوبی، رقص و رژه رفتن در جاده‌ها، باید شهروندان مراسم سوگواری برپا می‌کردند تا بر دردهای خانواده‌های قربانیان حمله‌ دوشب پیش مرحم‌گذاری می‌شد.

به گزارش شانا به نقل از تلویزیون یک؛ علت اینکه صدمین سال‌روز استرداد استقلال افغانستان با کم‌رنگی تمام از سوی حکومت گرامیداشت شد، حمله چندشب پیش بر یک مراسم عروسی در کابل بود که نزدیک به سیصد تن در آن کشته و زخمی شدند.

برخی دیگر از شهروندان با راه اندازی کارزاری در شبکه‌های اجتماعی خواهان افزایش عملیات‌ها در برابر هراس‌افکنان و بسیج ملی در برابر آنان شده‌اند.

در این کارزار همچنین شهروندان خواستار برکناری رئیس عمومی امنیت ملی و سرپرست وزارت امور داخله و توقف روند آزاد‌سازی زندانیان طالب از زندان‌های کشور شده‌اند.

اکثر شهروندان در حالی خواهان بزرگ‌داشت از صدمین سالروز استقلال کشور با برگزاری مراسم عزاداری شده‌اند که شماری دیگر بدون درنظرداشت حمله خونبار دوشب پیش در نزدیکی محل رویداد رقص و پایکوبی برپا کرده‌اند.

هارون معترف، فعال جامعه مدنی این کار را ناشی از ملت نشدن مردم افغانستان می‌داند.