افتتاح نمایشگاه صنایع دستى بانوان در کابل

نمایشگاه صنایع دستى زنان روستایى دیروز در کابل افتتاح شد. این نمایشگاه در باغ چهلستون شهر کابل به همکارى وزارت احیاء  و انکشاف دهات برگزار شده است. به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از شفقنا؛ در این نمایشگاه بانوان از ٣۴ ولایت محصولات‌شان را به نمایش گذاشته‌اند. بانوانی که در این نمایشگاه شرکت داشتند می‌گویند […]

نمایشگاه صنایع دستى زنان روستایى دیروز در کابل افتتاح شد. این نمایشگاه در باغ چهلستون شهر کابل به همکارى وزارت احیاء  و انکشاف دهات برگزار شده است.

به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از شفقنا؛ در این نمایشگاه بانوان از ٣۴ ولایت محصولات‌شان را به نمایش گذاشته‌اند. بانوانی که در این نمایشگاه شرکت داشتند می‌گویند که برگزارى چنین نمایشگاه‌هایی در ایجاد فرصت‌هاى کارى براى بانوان و همچنین بازاریابى براى محصولات‌شان بسیار مؤثر است.

مسئولان وزارت احیاء و انکشاف دهات می‌گویند که وزارت احیاء و انکشاف دهات با راه‌اندازى این نمایشگاه تاکنون توانسته است  از این طریق بیش از ۵٠٠ زمینه اشتغال‌زاىی ایجاد کند.

در همین حال، مجیب‌الرحمن کریمى، وزیر احیاء و انکشاف دهات می‌گوید که برگزارى چنین نمایشگاه‌هایی براى توسعه تجارت زنان متشبث مفید است و قرار است در آینده نزدیک براى بیش از هشت هزار بانو از این طریق در بخش صنایع روستایى زمینه کار ایجاد شود.