اتحادیه اروپا خواستار برگزاری انتخابات در زمان معین آن شد

اتحادیه اروپا با تأکید بر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در زمان معین آن، آن را برای افغانستان سرنوشت‌ساز خوانده است. به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از شفقنا؛ نمایندگی اتحادیه اروپا در صحفه توییرش امروز نگاشته است که انتخابات ریاست جمهوری افغانستان باید به وقت و زمانی معین آن که از سوی کمیسیون مستقل […]

اتحادیه اروپا با تأکید بر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در زمان معین آن، آن را برای افغانستان سرنوشت‌ساز خوانده است.

به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از شفقنا؛ نمایندگی اتحادیه اروپا در صحفه توییرش امروز نگاشته است که انتخابات ریاست جمهوری افغانستان باید به وقت و زمانی معین آن که از سوی کمیسیون مستقل انتخابات اعلام شده بود، برگزار شود.

نمایندگی اتحادیه اروپا برگزاری انتخابات را دفاع از ارزش‌های این کشور می‌داند.

به باور اتحادیه اروپا، انتخابات پیش‌رو فرصتی برای مردم افغانستان خواهد بود تا حمایت‌شان را از دموکراسی و تحکیم مشروعیت رهبری سیاسی‌شان دهند.

این در حالی است که رئیس جمهور محمد اشرف غنی دیروز در ارگ ریاست جمهوری با سفیر اتحادیه اروپا دیدار داشته است، غنی در این دیدار گفته است که از همکاری‌های دوام‌دار کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بخش‌های مختلف با افغانستان، ابراز قدردانی می کنیم و از سفیر اتحادیه اروپا به علت حمایت از صلح پایدار و باعزت، ارزش‌های مردم‌سالاری و انتخابات ریاست جمهوری، ابراز تشکر می‌کنم.