خبرگزاری شانا
|شانا در شأن مردم افغانستان|

کشته شدن یک روزنامه‌نگار قطری در زندان تحت شکنجه

سازمان عربی حقوق بشر در بریتانیا و اروپا و اتحادیه حقوق و آزادی‌های خلیج با انتشار بیانیه‌ای از دولت قطر خواستند درباره فهد بوهندی، روزنامه‌نگار و فعال رسانه‌ای که در زندانی در دوحه تحت شکنجه کشته شد، توضیح دهد.

32

به گزارش شانا به نقل از العربیه؛‌ در این بیانیه آمده است که فهد بوهندی، روزنامه‌نگار مخالف رژیم قطر از سه سال پیش در زندان به‌سر می‌برد و تاکنون سازمان‌های حقوق بسیاری از دولت قطر خواسته بودند او را آزاد کند.

بوهندی پیش از این و در پی اقدام به اعتصاب غذا به زندان انفرادی افکنده شده و پس از آن به زندان هامور دوحه انتقال داده شد.

سازمان عربی حقوق بشر در بریتانیا و اروپا گفت که از خانواده بوهندی اطلاعاتی دریافت کرده است که براساس آن فهد بوهندی به همراه تعداد دیگری از زندانیان در پی شورش‌های روزهای اخیر در اعتراض به انتشار ویروس کرونا در زندان، تحت شکنجه قرار گرفته است.

فهد بوهندی روزنامه‌نگار ۳۷ ساله (متولد ۱۹۸۳) قطری، متاهل و پدر دو فرزند است که از دانشگاه تساید بریتانیا فارغ‌التحصیل شده و به عنوان مدیر مرکز ابتکار فرهنگی کار می‌کرد. او سال‌ها پیش در قطر دستگیر و همه صفحاتش در شبکه‌های مجازی بسته شده و از آن زمان تا زمان مرگ، دولت قطر اطلاعاتی درباره سرنوشت او منتشر نکرد.

کُد خبر:10386

برچسب‌ها

نظرات بسته شده است.

مطالب مرتبط