کشته شدن یکی از فرماندهان کلیدی طالبان با ۱۰ تن از افراد تحت امرش در فاریاب

به گزارش خبرگزاری شانا، مقام‌های امنیتی در فرماندهی قول اردوی ۲۰۹ شاهین می‌گویند که در پی عملیات نیروهای امنیتی در و کماندوها در ولسوالی بلچراغ به گروه طالبان تلفات سنگینی وارد شده است. جگرن محمدحنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین می‌گوید که در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی و نیروهای کماندو، ملا هاشم مشهور به […]

به گزارش خبرگزاری شانا، مقام‌های امنیتی در فرماندهی قول اردوی ۲۰۹ شاهین می‌گویند که در پی عملیات نیروهای امنیتی در و کماندوها در ولسوالی بلچراغ به گروه طالبان تلفات سنگینی وارد شده است.

جگرن محمدحنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین می‌گوید که در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی و نیروهای کماندو، ملا هاشم مشهور به خیبر همراه با ۱۰ تن از افراد تحت امرش در قریه ارچیتو ولسوالی بلچراغ کشته و۱۳ تن دیگر آنان زخمی شده‌اند.

از سوی هم سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین گفت که در نتیجه عملیات هدفمند نیروهای امنیتی و قطعات ویژه کماندو بر مخفیگاه یک فرمانده کلیدی طالبان به نام مولوی جندالله، یکی از فرماندهان کلیدی این گروه در منطقه کولیان ولسوالی بلچراغ، وی با ۱۸ تن از افراد تحت امرش کشته و۹  تن دیگر آنان زخمی شده‌اند.

با این همه، مقام‌های امنیتی در فاریاب می‌گویند که عملیات نظامی نیروهای امنیتی همچنین به منظور سرکوب طالبان در ولسوالی بلچراغ این ولایت توسط نیروهای امنیتی به رهبری قطعات ویژه کماندو جریان دارد.

اما طالبان تاکنون در پیوند به کشته و زخمی شدن افرادشان در فاریاب به رسانه‌ها ابراز نظر نکرده‌اند.

  • بصیره مصمم، خبرگزاری شانا، فاریاب