ولیعهد عربستان سعودی: مسئولیت کشته شدن خاشقجی را می‌پذیرم

به گزارش شانا به نقل از یورونیوز؛ او به شبکه آمریکایی «پی‌بی‌اس» گفته است که «من مسئولیت کامل این ماجرا را می‌پذیرم؛ زیرا تحت زمامداری من انجام شده است.»

خبرگزاری رویترز با اعلام این خبر نوشت که ولیعهد عربستان این مطلب را در یک فیلم مستند بیان کرده که قرار است روز سه‌شنبه نهم میزان (۱ اکتبر) از شبکه تلویزیونی پی‌بی‌اس آمریکا پخش شود.

این مستند تحت عنوان «ولیعهد عربستان» قرار است یک روز پیش از نخستین سالگرد قتل جمال خاشقچی از شبکه پی‌بی‌اس روی آنتن برود و حالا این شبکه پیش‌نمایش کوتاهی از این مستند را پخش کرده است.

این سخنان محمد بن سلمان در حالی بیان می‌شود که عربستان سعودی ابتدا از اساس قتل جمال خاشقچی را انکار و مدعی شده بود این روزنامه‌نگار به سلامت از کنسولگری خارج شده است. در ادامه با فشارهای بین‌المللی این کشور اعلام کرد که این قتل از سوی نیروهای خودسر سعودی صورت گرفته است.

در بخش دیگری از این مستند، محمد بن سلمان در پاسخ به سوال خبرنگار درباره چگونگی امکان وقوع این قتل بدون اطلاع او می‌گوید: «کشور ما ۲۰ میلیون جمعیت دارد و از این میان ۳ میلیون نفر برای دولت کار می‌کنند.»

در ادامه، مجری پی‌بی‌اس از ولیعهد عربستان پرسید که آیا قاتلان می‌توانند جنگنده‌های خصوصی دولت را مورد استفاده قرار دهند. محمد بن سلمان در پاسخ گفت: «من مقام‌ها و وزرایی دارم که امور را دنبال می‌کنند و آنها مسئول هستند. آنها مجوز انجام چنین کاری را دارند.»

جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار سعودی در دوم اکتبر سال گذشته در حالی که برای پیگیری امور مربوط به ازدواجش به کنسولگری عربستان در استانبول رفته بود، به دست مأموران سعودی به قتل رسید. گفته می‌شود که جسد او تکه‌تکه و به بیرون از ساختمان منتقل شده است. با وجود تحقیقات فراوان، بعد از گذشت یک سال، هنوز هیچ نشانی از بقایای جسد خاشقچی پیدا نشده است.

بازدیدها: 0

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن