خبرگزاری شانا
|شانا در شأن مردم افغانستان|

هفت میلیون کودک در افغانستان در معرض خطر گرسنگی

صندوق بین‌المللی «نجات کودکان» اعلام کرد که بیش از هفت میلیون کودک در افغانستان دست‌کم در دو ماه آینده با خطر گرسنگی روبرو خواهند شد.

37

به گزارش شانا به نقل از اسپوتنیک؛ صندوق بین‌المللی «نجات کودکان» با اشاره به شیوع کرونا در گزارش تازه‌ای اعلام کرد که دستکم ۷٫۳ میلیون کودک در افغانستان در دو ماه آینده با کمبود مواد غذایی روبرو خواهند شد.

در گزارش سازمان بین‌المللی حمایت از کودکان آمده است، در زمانی که کودکان در افغانستان به تغذیه کافی برای تقویت سیستم ایمنی بدن خود نیاز دارند، بهای مواد اولیه و خوراکی به علت قرنتیه ناشی از شیوع ویروس کرونا، افزایش یافته و تأمین مواد غذایی برای خانواده‌ها را با چالش روبرو کرده است.

تیموتی بیشاپ، رئیس بخش افغانستان این سازمان روز جمعه اعلام کرد: «برای بسیاری افغان‌ها خود این ویروس بزرگ‌ترین تهدید نیست، بلکه گرسنگی ناشی از محدودیت‌های گشت‌وگذار و برهم خوردن زنجیره تامین مواد غذایی بزرگ‌ترین تهدید است.»

در افغانستان با گسترش ویروس کرونا قیمت دارو و مواد غذایی افزایش یافته است؛ موضوعی که شدیداً مردم را در تنگنا گذاشته است.

تاکنون در افغانستان شمار بیماران کرونایی به ۲۳۳۹ نفر رسیده است که از این جمله ۳۱۰ نفر درمان شده و ۶۸ نفر دیگر جان باخته‌اند.

کُد خبر:10600

برچسب‌ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط