قدردانی خلیل‌زاد از پاکستان!

به گزارش شانا به نقل از آناتولی؛ سفارت آمریکا در اسلام‌آباد طی بیانیه‌ای اعلام کرد که زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه وزارت امور خارجه این کشور در روند صلح افغانستان٬ از کشور پاکستان برای تلاش‌های مداومش برای پایان دادن به درگیری‌ها در افغانستان تشکر کرده است.

در این بیانیه ضمن اشاره به دیدار خلیل‌زاد با شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه و جاوید باجوا، فرمانده ستاد مشترک نیروی زمینی ارتش پاکستان در اسلام‌آباد تصریح شده است: طرفین در این دیدار درباره روند صلح در افغانستان به تبادل‌نظر پرداختند.

طرفین همچنین بر اهمیت حل‌وفصل فوری مسائل در روند صلح تأکید کردند.

در بیانیه وزارت امور خارجه پاکستان نیز آمده است که شاه محمود قریشی از تشکیل هیئت مذاکره‌کننده و همچنین ایجاد شورای عالی آشتی ملی برای پیشروی در مذاکرات صلح بین افغان‌ها ابراز خرسندی کرد.

وی همچنین گفت که امیدوارم به‌زودی آزادی زندانیان به اتمام برسد تا زمینه برای مذاکرات صلح در افغانستان فراهم شود.

گفتنی است که زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان و ملأ عبدالغنی برادر، معاون سیاسی گروه طالبان در ۲۹ فوریه امسال «توافق‌نامه صلح» را در دوحه، پایتخت قطر امضا کردند.

بر اساس این توافق‌نامه، قرار بود ۵ هزار زندانی طالبان از زندان‌های دولت افغانستان و یک هزار گروگان نزد این گروه آزاد شده و گفت‌وگوهای بین‌الافغانی نیز آغاز شود.

بازدیدها: 0

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن