۱۰ کشته و ۶۴ زخمی در حمله طالبان بر فرماندهی پولیس بغلان

درگیری میان مهاجمان و نظامیان افغانستان پایان یافته است. تعدادی از نظامیان و غیرنظامیان در این حمله کشته و زخمی شده‌اند.

کشته و زخمی شدن ۷۴ تن در حمله انتحاری بر فرماندهی پولیس بغلان

اسدالله شهباز، یکی از اعضای شورای ولایتی بغلان می‌گوید که درگیری میان مهاجمان و نظامیان افغانستان پایان یافته است. به گفته وی تعدادی از نظامیان و غیرنظامیان در این حمله کشته و زخمی شده‌اند.

احمدجاوید بشارت، سخنگوی فرماندهی پولیس بغلان می‌گوید که از هشت تن حمله‌کننده بر فرماندهی پولیس بغلان، سه تن خود را انتحار کرده‌اند و باقی آنان توسط نیروهای امنیتی از پای درآمده‌اند.

آقای بشارت ضمن تأیید تلفات نیروهای امنیتی و غیرنظامیان، از آمار آنان چیزی نگفته است.

یک منبع از صحت عامه بغلان که نخواست نامش فاش شود، می‌گوید که از محل رویداد ۱۰ کشته و ۶۴ زخمی به شفاخانۀ این ولایت منتقل شده‌اند. به گفته وی ۲۰ تن از زخمی‌ها غیرنظامیان و ۴۶ تن‌شان نیروهای امنیتی هستند.

به گفته این منبع، تمام کشته‌شدگان نیروهای امنیتی هستند. وی می‌افزاید که آمار کشته‌شدگان شاید تغییر یابد. در جمع زخمی‌ها ۱۴ زن و ۶ کودک دیده می‌شود.

مسئولیت این حمله را طالبان به عهده گرفته‌اند. این گروه با پخش اعلامیه‌ای گفته است که یکی از مهاجمان با انفجار موتر هاموی پر از مواد منفجره در نزدیکی فرماندهی پولیس راه را برای ورود سایر مهاجمان به ساختمان فرماندهی پولیس گشوده است.

  • سمیع‌الله قریشی، شانا نیوز، بغلان