حامد کرزی: طالبان باید بخشی از نظام سیاسی افغانستان باشد

«حامد کرزی» رئیس جمهور سابق افغانستان گفته است که «ما به دنبال راه‌حلی هستیم که اجازه دهد طالبان بخشی از نظام سیاسی افغانستان باشد.» به گزارش شانا به نقل از شفقنا، وی افزوده است: باید کاری کنیم که طالبان مجدداً همانند سایر افغان‌ها وارد نظام سیاسی افغانستان شود و ما باید در این رابطه اطمینان […]

«حامد کرزی» رئیس جمهور سابق افغانستان گفته است که «ما به دنبال راه‌حلی هستیم که اجازه دهد طالبان بخشی از نظام سیاسی افغانستان باشد.»

به گزارش شانا به نقل از شفقنا، وی افزوده است: باید کاری کنیم که طالبان مجدداً همانند سایر افغان‌ها وارد نظام سیاسی افغانستان شود و ما باید در این رابطه اطمینان لازم را بدهیم.

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که هفتمین دور مذاکرات آمریکا و طالبان در قطر پایان یافته است و طرفین اعلام کردند که به پیشرفت‌های محسوسی در این دوره از مذاکرات رسیدند.

از سوی دیگر طالبان در نشست بین‌الافغانی در قطر اعلام کرده است که دیگر به مساجد و مراکز مذهبی و فرهنگی و همچنین مدارس حمله نخواهد کرد و متعهد به یافتن نقشه صلح در افغانستان است.

بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند که تنها راه‌حل بحران افغانستان از طریق سیاسی بوده است و راه‌حل نظامی جوابگوی ناامنی در افغانستان نیست.