بازداشت بیش از ۷۰ تن در دوماه گذشته به جرم‌های مختلف در کندز

منظورخان استانکزی، فرمانده پولیس کندز می‌گوید: در دو ماه جاری از آغاز مأموریتش در فرماندهی پولیس کندز تاکنون بیش از ۷۰ تن که در پیوند به قضیه قتل، اختطاف، ترور، فساد اخلاقی و مجروحیت بوده‌اند و همچنین تعدادی از افراد مسلح غیرمسئول از مربوطات مرکز و نواحی شهر کندز بازداشت شده‌اند. فرمانده پولیس کندز گفت: […]

سمیع‌الله قریشی، شانا نیوز،‌کندز

منظورخان استانکزی، فرمانده پولیس کندز می‌گوید: در دو ماه جاری از آغاز مأموریتش در فرماندهی پولیس کندز تاکنون بیش از ۷۰ تن که در پیوند به قضیه قتل، اختطاف، ترور، فساد اخلاقی و مجروحیت بوده‌اند و همچنین تعدادی از افراد مسلح غیرمسئول از مربوطات مرکز و نواحی شهر کندز بازداشت شده‌اند.

فرمانده پولیس کندز گفت: دوسیه‌های مجرمان پس از بازپرسی‌های ابتدایی پولیس به ارگان‌های عدلی و قضایی ارسال شده است.

آقای استانکزی اضافه کرد: از زمان معرفی‌شدنم به عنوان فرمانده پولیس تاکنون، وضعیت کندز رو به بهبود است و نیروهای امنیتی شبانه‌روز در تلاشند تا امنیت را به خوبی تامین کنند تا شهروندان بتوانند عید را به خوبی سپری کنند.

این درحالی است که پیش از این باشندگان کندز افزون بر مسایل امنیتی و جنگ‌ مخالفان مسلح حکومت، از افزایش ترور، سرقت‌های مسلحانه، گشت و گذار افراد مسلح غیرمسئول و آدم‌ربایی در مرکز شهر و ولسوالی‌ها ابراز نگرانی می‌کردند.