شب خونین کابل؛ انفجار در یک مراسم عروسی

منابع خبری از وقوع انفجاری در داخل یک سالن عروسی در غرب کابل خبر می‌دهند. نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله در صفحه توییترش نوشته است که این حمله دقایقی پیش در حوزه ششم امنیتی کابل در داخل «هتل شهر دوبی» رخ داده است. شاهدان عینی به رسانه‌ها گفته‌اند که یک بمب‌گذار انتحاری مواد منفجره خود […]

منابع خبری از وقوع انفجاری در داخل یک سالن عروسی در غرب کابل خبر می‌دهند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله در صفحه توییترش نوشته است که این حمله دقایقی پیش در حوزه ششم امنیتی کابل در داخل «هتل شهر دوبی» رخ داده است.

شاهدان عینی به رسانه‌ها گفته‌اند که یک بمب‌گذار انتحاری مواد منفجره خود را در داخل سالن عروسی منفجر کرده است.

مردم در محل انفجار خواهان کمک فوری به زخمیان شده‌اند و پلیس گفته خدمات اضطراری به محل رسیده است.

تا کنون نوعیت این انفجار مشخص نشده است، اما شاهدان عینی رویداد گفته اند که انفجار، انتحاری بوده است.

اسوشیتدپرس از قول شاهدان عینی گزارش داد که بیش از هزار نفر در این محفل دعوت شده بودند. گل‌محمد یکی از شاهدان گفت که انفجار در نزدیک استیج هنرمندان منفجر شد و تمام جوانان، کودکان و مهمانان دیگر در محل کشته شدند.

مسئولیت این رویداد را تاکنون هیچ گروهی به دوش نگرفته است، اما اکثر حملات انتحاری را در افغانستان جنگجویان گروه داعش و طالبان انجام می‌دهند.

اندکی بیشتر از یک هفته پیش حمله طالبان با موتر مملو از مواد انفجاری بر حوزه ششم پولیس و در فاصله نه‌چندان دور از محل انفجار دیشب، سبب کشته‌شدن دست‌کم ۱۴ نفر و زخمی شدن نزدیک به ۱۵۰ نفر دیگر شد.

خشونت‌ها در افغانستان در حالی شدت گرفته است که نمایندگان ایالات متحده و گروه طالبان سرگرم مذاکرات برای پایان جنگ در افغانستان هستند و گفته می‌شود که طرفین به توافقی در این زمینه بسیار نزدیک شده‌اند.